Klaus mladší není sám? Je to osobnost, řadu lidí štve: někdo na něj i žárlí, hájí ho poslankyně ODS

Kolem postavy Václava Klause mladšího se strhla ostrá debata.. Zatímco poslanecký klub ODS oficiálně vyzval svého poslance, aby odešel, našli se i občanští demokraté, kteří se jej zastali.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Zuzana Majerová Zahradníková (ODS)
doporučujeme

Spor odstartoval Václav Klaus ml., který v úterý ve Sněmovně přirovnal schvalování legislativy EU k vypravování židovských transportů. Předseda ODS Petr Fiala se za jeho slova ihned omluvil, poslanecký klub ODS pak ve středu ve svém oficiálním prohlášení uvedl, že Klaus svým jednáním dlouhodobě stranu poškozuje a že by měl poslanecký klub ODS opustit.

Sám Klaus k tomu řekl, že výzvu nevyslyší a že počká, zda jej klub sám vyloučí. „ODS byla založena u nás v kuchyni a ctím původní hodnoty, jak byla ta strana založená,“ vysvětloval Klaus, proč nehodlá odejít sám.

„Jednou jsem zde vysvětlovala, proč jsem v politické straně a proč nedělám politiku na vlastní pěst. Hlavním důvodem je, že strana - v mém případě ODS - dává dohromady lidi, kteří mají stejné hodnoty a bojují na stejné straně barikády. To, že se lišíme v řadě dalších věcí, je nejen přirozené, ale také nezbytné,“ vysvětluje v souvislosti s děním kolem Václava Klause mladšího jeho stranická kolegyně Zuzana Majerová Zahradníková.

Na druhou stranu podle ní straník musí být v zásadních věcech loajální s ostatními,a obdobně strana musí chránit straníka před útoky od oponentů. „Václav Klaus je jednoznačně tváří strany. Jako osobnost samozřejmě řadu lidí štve - někdo na jeho úspěchy žárlí, někoho provokuje jeho sarkasmus, někoho štve už jen to, že je Klaus. Mě ale zajímá něco jiného: jsou jeho hodnoty v souladu s hodnotami, na kterých ODS vznikla? Hájí svobodu, trh, hájí suverenitu naší země? Není co řešit,“ zastala se Klause poslankyně.

Klaus mladší její slova ocenil. „Dík, Zuzi“ vzkázal jí.

Pod jejím příspěvkem se k tématu vyjádřil i poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna, který je mnohými vnímán jako černá ovce ČSSD. „Václav Klaus je jeden z mála lidí v politice, který není pokrytec a to se neodpouští,“ myslí si někdejší první místopředseda sociální demokracie, který sám dobře ví, jaké je to čelit tvrdé kritice z vlastní strany.

Loading...
Vstupte do diskuze (9)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko napadly ruské tajné služby? Bezpečnostní rada svolala jednání

18.08.2019 14:22 Bezpečnostní rada státu (BRS) se v pondělí bude zabývat kybernetickým útokem proti ministerstvu…

Babiš chce koalici zachovat, Šmarda ať se vzdá nominace

18.08.2019 13:14 Premiér Andrej Babiš (ANO) si přeje, aby pokračovala koalice mezi hnutím ANO a sociálními demokraty…

Třaskavý Balkán: Vypukne válka Srbska s Kosovem? Zeptali jsme se odbornice

18.08.2019 12:07 ROZHOVOR - Západní Balkán je regionem, který přidělává EU vrásky na čele. Srbsko a Kosovo jsou na…

Babišovi došla trpělivost: Ať ČSSD řekne, jestli nechce být ve vládě

17.08.2019 19:40 Pokud si sociální demokraté nepřejí být ve vládě, měli by to jasně říct. Televizi Prima to v pátek…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama