Faltýnek ušetřil státu miliardu? Proč jste se tím nepochlubil dřív, pošklebují se mu opoziční poslanci

Poslanecká sněmovna zařadila na své jednání i bod v kauze Jaroslava Faltýnka, který měl vyjednávat s firmou Kapsch ohledně soutěže na elektronické mýtné. Opoziční poslanci se na Faltýnkovo tvrzení, že ušetřil státu více než miliardu, nedívají s důvěrou.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Jaroslav Faltýnek (ANO)
doporučujeme

Případ vyšetřuje policie a navštívila za tímto účelem i Jaroslava Faltýnka a ten měl před poslanci, co vysvětlovat. Podle jeho slov svým jednání, o které se zajímá policie, ušetřil státu 1,5 miliardy korun. Sumu nedoložil žádnými přesnými údaji, a tak se začali předsedy poslaneckého klubu ANO vyptávat opoziční poslanci.

Svůj dotaz na Jaroslava Faltýnka reprodukovala poslankyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová i na sociálních sítích. "Pana Faltýnka jsem se zeptala, jestli nám tedy může sdělit, proč se nepochlubil se svým "know how", jak státu "ušetřil" 1,5 mld. Odpověděl, jestli znám médium, které by chtělo psát pozitivní informaci," napsala politička na svém Twitteru. Dodala, že taková média zná.

Narážela také na mediální skupinu Mafra, kterou předseda hnutí ANO Andrej Babiš koupil před svým vstupem do vrcholné politiky.

Faltýnek v diskuzi právě kontroval averzí českých médií k pozitivním zprávám. Jeho argumentace zaujala i v České pirátské straně.

"Jaroslav Faltýnek před chvílí na schůzi sněmovny uvedl, že se nepochlubil úsporou jeden a půl miliardy korun médiím, protože by to nikdo neotiskl. A já myslel, že Andrej Babiš si koupil MF Dnes a Lidovky, aby psaly pravdu," uvedl na Twitteru poslanec České pirátské strany Mikuláš Ferjenčík.

Utajenému úspěchu v šetření miliard se podivil v jednom z komentářů i "follower" pirátského politika. "Zajímavé je, že o téhle skvělé úspoře nevěděl zpočátku ani Babiš. A to už se chlubili mnohem menšími úspěchy. Výmluva jak ze školky, ale voliči ANO na ni uslyší," reagoval na sociální síti.

Loading...
Vstupte do diskuze (10)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Foldyna si podal ČSSD. Začalo to pořádně lítat

24.08.2019 17:06 Aktualizováno Jaroslav Foldyna má uvnitř vládní ČSSD momentálně pověst rebela, který na rovinu říká názory lišící…

Česko pozmění taktiku boje proti terorismu, vnitro má nový akční plán

24.08.2019 15:39 Na koordinaci bezpečnostních složek, komunikaci státu s veřejností nebo monitoring a analýzu se…

Na to nemáte právo! Klaus ml. se naštval na Mináře a jeho spolek

24.08.2019 10:44 Aktualizováno Češi si ve středu 21. srpna připomínali události let 1968 a 1969. Oběti demonstrací z roku 1969 si…

Bitva o eurokomisaře vrcholí, tři země ještě své kandidáty neoznámily

24.08.2019 10:38 V pondělí vyprší neoficiální lhůta, kdy by členské státy Evropské unie měly oznámit jména svých…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama