Faltýnek ušetřil státu miliardu? Proč jste se tím nepochlubil dřív, pošklebují se mu opoziční poslanci

Poslanecká sněmovna zařadila na své jednání i bod v kauze Jaroslava Faltýnka, který měl vyjednávat s firmou Kapsch ohledně soutěže na elektronické mýtné. Opoziční poslanci se na Faltýnkovo tvrzení, že ušetřil státu více než miliardu, nedívají s důvěrou.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Jaroslav Faltýnek (ANO)

Případ vyšetřuje policie a navštívila za tímto účelem i Jaroslava Faltýnka a ten měl před poslanci, co vysvětlovat. Podle jeho slov svým jednání, o které se zajímá policie, ušetřil státu 1,5 miliardy korun. Sumu nedoložil žádnými přesnými údaji, a tak se začali předsedy poslaneckého klubu ANO vyptávat opoziční poslanci.

Svůj dotaz na Jaroslava Faltýnka reprodukovala poslankyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová i na sociálních sítích. "Pana Faltýnka jsem se zeptala, jestli nám tedy může sdělit, proč se nepochlubil se svým "know how", jak státu "ušetřil" 1,5 mld. Odpověděl, jestli znám médium, které by chtělo psát pozitivní informaci," napsala politička na svém Twitteru. Dodala, že taková média zná.

Narážela také na mediální skupinu Mafra, kterou předseda hnutí ANO Andrej Babiš koupil před svým vstupem do vrcholné politiky.

Faltýnek v diskuzi právě kontroval averzí českých médií k pozitivním zprávám. Jeho argumentace zaujala i v České pirátské straně.

"Jaroslav Faltýnek před chvílí na schůzi sněmovny uvedl, že se nepochlubil úsporou jeden a půl miliardy korun médiím, protože by to nikdo neotiskl. A já myslel, že Andrej Babiš si koupil MF Dnes a Lidovky, aby psaly pravdu," uvedl na Twitteru poslanec České pirátské strany Mikuláš Ferjenčík.

Utajenému úspěchu v šetření miliard se podivil v jednom z komentářů i "follower" pirátského politika. "Zajímavé je, že o téhle skvělé úspoře nevěděl zpočátku ani Babiš. A to už se chlubili mnohem menšími úspěchy. Výmluva jak ze školky, ale voliči ANO na ni uslyší," reagoval na sociální síti.

Vstupte do diskuze (10)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Gerloch ústavním soudcem nebude, Senát ho odmítl. Ovčáček skřípe zuby

20.03.2019 22:11 Aktualizováno Prorektor Univerzity Karlovy Aleš Gerloch nebude ústavním soudcem. Senátoři dnes jeho kandidaturu v…

Topolánek zuří: Ze Zemana je mi na blití

20.03.2019 22:11 Aktualizováno Expremiér Mirek Topolánek už sice vysokou politiku opustil, přesto ji dál sleduje a glosuje.…

Vyzvěte Čínu k dodržování lidských práv, vyzval Senát vládu

20.03.2019 22:09 Senátoři žádají český kabinet, aby vyzval čínskou vládu k zastavení pronásledování občanů kvůli…

Babiš kritizuje Británii za brexit. Počítá škody pro Česko

20.03.2019 21:56 Brexit je podle premiéra Andreje Babiše (ANO) hlavně pro Česko velkou škodou. Velká Británie, jež…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama