Předsedou pražských lidovců se stal zastupitel Vít Šolle

Předsedou pražské KDU-ČSL se stal učitel a zastupitel Prahy 5 Vít Šolle, dnes ho zvolili spolustraníci na pražské krajské konferenci. Po šesti letech v čele končí Jan Wolf, který funkci neobhajoval a byl nově zvolen místopředsedou. Spolu s ním se místopředsedy stali Jan Martínek, Daria Křivánková a Pavla Tůmová. ČTK to sdělila pražská městská tajemnice KDU-ČSL Miroslava Mencová.

Vít Šolle
doporučujeme

Na post předsedy kromě Šolleho kandidovali také Jan Czerný, zastupitel Prahy 12 Tom Philipp a tlumočník a překladatel Hayato Okamura. Ve druhém kole se utkali Šolle a Philipp, vítěz získal 48 hlasů z celkových 85, napsala ČTK Mencová.

Bývalý radní Prahy 5 Šolle v dopise spolustraníkům při oznámení kandidatury mimo jiné napsal, že velmi záleží na výsledku květnových voleb do Evropského parlamentu. Chce udělat maximum pro úspěch lidoveckých proevropských kandidátů. Lídrem KDU-ČSL do eurovoleb je současný europoslanec Pavel Svoboda.

V čele pražské lidovecké organizace se chce Šolle zasadit o větší spolupráci, intenzivnější komunikaci a viditelnější prezentaci cílů a výsledků. Vyzval také ke spolupráci s mladými lidovci a k osvojení si komunikace v internetovém prostoru.

Na špatnou komunikaci v pražské městské organizaci dnes na konferenci narazil také dosavadní předseda Wolf. Podle něj má organizace rezervy v mezilidských vztazích. Před nově zvoleným vedením tak podle Wolfa stojí výzva na sjednocení a zklidnění situace a nastavení jasných programových cílů.

Wolf dnes také bilancoval předchozí období. Zhodnotil například působení koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice, jejímž členem lidovci byli společně se Zelenými a Starosty, na pražském magistrátu mezi lety 2014 a 2018. Podle něj se koalici podařilo například dokončit revitalizaci parku Stromovka nebo vytvořit vlastní kartu pro přepravu MHD. Nepovedla se naopak přeměna výstaviště v Holešovicích, nepodařilo se zahájit revitalizaci Václavského náměstí nebo vyřešit vnitřní a vnější okruh Prahy.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš se hádal s Piráty. Označil je za největší hrozbu pro ČR a…

03.12.2020 22:02 Aktualizováno Ostré kritiky z úst premiéra a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše se při dnešních sněmovních…

Volební průzkum: Preference STAN rostou, hnutí už dostihlo ODS

03.12.2020 22:02 Aktualizováno Sněmovní volby by v listopadu podle modelu agentury Median vyhrálo hnutí ANO, stejně jako v říjnu…

Návrh na vznik hygienického superúřadu vyvolal vlnu nevole, Babiš couvá

03.12.2020 16:39 Ministerstvo zdravotnictví pochybilo, když dalo vládě předlohu k posílení pravomocí hygieny, uvedl…

Ministr Havlíček má od středečního večera ochranku, konkrétní důvod neuvedl

03.12.2020 16:35 Vicepremiéra a ministra průmyslu, obchodu a dopravy Karla Havlíčka (za ANO) od středečního večera…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama