Předsedou pražských lidovců se stal zastupitel Vít Šolle

Předsedou pražské KDU-ČSL se stal učitel a zastupitel Prahy 5 Vít Šolle, dnes ho zvolili spolustraníci na pražské krajské konferenci. Po šesti letech v čele končí Jan Wolf, který funkci neobhajoval a byl nově zvolen místopředsedou. Spolu s ním se místopředsedy stali Jan Martínek, Daria Křivánková a Pavla Tůmová. ČTK to sdělila pražská městská tajemnice KDU-ČSL Miroslava Mencová.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Vít Šolle
doporučujeme

Na post předsedy kromě Šolleho kandidovali také Jan Czerný, zastupitel Prahy 12 Tom Philipp a tlumočník a překladatel Hayato Okamura. Ve druhém kole se utkali Šolle a Philipp, vítěz získal 48 hlasů z celkových 85, napsala ČTK Mencová.

Bývalý radní Prahy 5 Šolle v dopise spolustraníkům při oznámení kandidatury mimo jiné napsal, že velmi záleží na výsledku květnových voleb do Evropského parlamentu. Chce udělat maximum pro úspěch lidoveckých proevropských kandidátů. Lídrem KDU-ČSL do eurovoleb je současný europoslanec Pavel Svoboda.

V čele pražské lidovecké organizace se chce Šolle zasadit o větší spolupráci, intenzivnější komunikaci a viditelnější prezentaci cílů a výsledků. Vyzval také ke spolupráci s mladými lidovci a k osvojení si komunikace v internetovém prostoru.

Na špatnou komunikaci v pražské městské organizaci dnes na konferenci narazil také dosavadní předseda Wolf. Podle něj má organizace rezervy v mezilidských vztazích. Před nově zvoleným vedením tak podle Wolfa stojí výzva na sjednocení a zklidnění situace a nastavení jasných programových cílů.

Wolf dnes také bilancoval předchozí období. Zhodnotil například působení koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice, jejímž členem lidovci byli společně se Zelenými a Starosty, na pražském magistrátu mezi lety 2014 a 2018. Podle něj se koalici podařilo například dokončit revitalizaci parku Stromovka nebo vytvořit vlastní kartu pro přepravu MHD. Nepovedla se naopak přeměna výstaviště v Holešovicích, nepodařilo se zahájit revitalizaci Václavského náměstí nebo vyřešit vnitřní a vnější okruh Prahy.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vzpomínáte? Byl jste tehdy dost pod parou! Kalousek se drsně pohádal s…

23.07.2019 22:47 Aktualizováno Miroslav Kalousek se dostal do konfliktu na sociálních sítích s bývalým ministrem kultury Danielem…

Exministr Robert Pelikán míří do legislativní rady. Nejde o "trafiku",…

23.07.2019 21:13 Bývalý ministr spravedlnosti Robert Pelikán (za ANO) se od září zřejmě stane členem Legislativní…

Mela u Hradu. 200 lidí protestovalo proti Zemanovi, dorazil i Hayato…

23.07.2019 19:15 Aktualizováno Zhruba dvě stovky lidí se dnes sešly na pražském Hradčanském náměstí u sochy Tomáše Garrigua…

Žaloba na Česko kvůli uprchlickým kvótám? Advokát EU odložil vydání…

23.07.2019 17:57 Generální advokát Soudního dvora Evropské unie odložil vydání stanoviska k žalobě Evropské komise…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama