Kdybych já byl Fiala... Klaus ml. pro EuroZprávy.cz reaguje na vyloučení ze strany

ODS se ve zlém rozešla s dalším Klausem. Vedení strany v čele s předsedou Petrem Fialou vyloučilo Václava Klause mladšího, kterého server EuroZprávy.cz požádal o reakci na toto rozhodnutí. Syn bývalého prezidenta se v něm naposledy vyjádřil k ODS. Co řekl na její adresu?

Přidejte svůj názor 250 komentářů

Václav Klaus ml.
doporučujeme

O Klausovi bez Klause, dalo by se říct. Vedení ODS rozhodlo na dnešním zasedání výkonné rady o vyloučení poslance Václava Klause mladšího ze strany, aniž by měl možnost se hájit, špičky ODS jej totiž na jednání nepozvaly. Rozhodnutí médiím oznámil předseda strany Petr Fiala, podle něj se Klaus se stranou už delší dobu názorově rozchází.

„Kdybych byl předsedou strany a měl tam řadového poslance profesora Fialu, nikdy bych ho nevylučoval, nebál se, že mě zastíní, nebo mi to pokazí, nebo že má jiné názory,“ reaguje pro EuroZprávy.cz Václav Klaus ml., který předchozí větu označil za poslední poznámku k ODS.

„Nebudu se k ODS vyjadřovat také z důvodu, že se spoustou členů budu v budoucnosti spolupracovat. Nejenom s těmi, co mě podpořili v posledních dnech,“ dodal vyloučený poslanec. Ve spolupráci se stranou, s níž je jeho rodina spojena od nepaměti, tak úplně nekončí.

„Politiku vnímám jako hájení názorů, zastupování občanů. Někdy i odvahu být sám,“ uvedl Klaus ml. pro EuroZprávy.cz. „Nesnáším politiku typu ‚Franta je hloupý nebo arogantní nebo špatný – proto volte mě‛,“ dodává.

Co hodlá Klaus dělat v Poslanecké sněmovně jako nezařazený poslanec? „Budu se snažit nabízet vize, pozitivní program a slibuji "neměnit své názory" - například budu vždy hájit suverenitu republiky, i kdybych byl z 10 milionů lidí poslední,“ uzavírá syn bývalého prezidenta.

Loading...
Vstupte do diskuze (250)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vzpomínáte? Byl jste tehdy dost pod parou! Kalousek se drsně pohádal s…

23.07.2019 22:47 Aktualizováno Miroslav Kalousek se dostal do konfliktu na sociálních sítích s bývalým ministrem kultury Danielem…

Exministr Robert Pelikán míří do legislativní rady. Nejde o "trafiku",…

23.07.2019 21:13 Bývalý ministr spravedlnosti Robert Pelikán (za ANO) se od září zřejmě stane členem Legislativní…

Mela u Hradu. 200 lidí protestovalo proti Zemanovi, dorazil i Hayato…

23.07.2019 19:15 Aktualizováno Zhruba dvě stovky lidí se dnes sešly na pražském Hradčanském náměstí u sochy Tomáše Garrigua…

Žaloba na Česko kvůli uprchlickým kvótám? Advokát EU odložil vydání…

23.07.2019 17:57 Generální advokát Soudního dvora Evropské unie odložil vydání stanoviska k žalobě Evropské komise…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama