Topolánek zuří: Ze Zemana je mi na blití

Expremiér Mirek Topolánek už sice vysokou politiku opustil, přesto ji dál sleduje a glosuje. Zaujala jej třídenní návštěva prezidenta Miloše Zemana v Karlovarském kraji, při které česká hlava státu mimo jiné mluvila o Turecku a jeho spojení s Islámským státem.

Přidejte svůj názor 203 komentářů

Mirek Topolánek
doporučujeme

Topolánek se pozastavil hned nad několika výroky, které prezident Zeman pronesl na své cestě po Karlovarském kraji. „Rusů ubývá, nahraďte je Číňany, platí daleko lépe, radil Zeman hoteliérům ve Varech. To zní skoro jako osobní zkušenost,“ rýpnul si do hlavy státu jeho někdejší soupeř z prezidentských voleb.

Kromě toho jej zaujala slova Zemana týkající se Turecka a jeho podpory Islámského státu. Zeman se na diskuzi s občany ve Vintířově na Sokolovsku ptal, proč Turkové vlastně útočí na Kurdy. A obratem si odpověděl. „No protože jsou faktickými spojenci Islámského státu," tvrdil prezident.

Připomněl, že Turecko je členem NATO a že má zájem i o vstup do Evropské unie, na druhé straně se ale hovořilo o tom, že ve chvíli,kdy džihádistíé okupovali velkou část Sýrie a Iráku, dodávali jim Turci například ropu. Dodal také, že prezident Recep Tayyip Erdogan vsadil na islamizaci své země.

„Pojede Andrej Babiš v dubnu do toho Turecka? Asi ne. Dostal kartáč od Miloše za Trumpa. Je Miloš Zeman faktickým spojencem Andreje Babiše? Asi ne. Ze Zemanovy diplomacie a jeho verbálních zvratků je mi už taky na blití,“ reagoval na tato Zemanova slova Topolánek.

Jedno ho z diskutujících zajímalo, co je na tom fakticky špatně. „To můžete říct Vy, ne český prezident. A je to trochu složitější. Turecko má 20 mio vlastních Kurdů a ta válka proti syrským Kurdům je primárně vázaná na tento problém a ne na ISIL. Mému kamarádovi v MasterChefovi řekl kuchař, že je "kuchařské hovado". Milošova diplomacie dtto,“ srovnává obě situace na twitteru Topolánek.

Připomněl také, že Turecko má druhou největší armádu NATO a je ve velmi explozivním regionu. „Rusko se dlouhodobě snaží mezi USA a Turky vrazit klín. Zdá se, že úspěšně,“ varuje. „Ptejte se, komu tyto výroky pomáhají. Nota bene, Babiš a Adularie,“ dodal Topolánek s odkazem na problematickou tureckou elektrárnu Adularya.

Loading...
Vstupte do diskuze (203)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ministr Havlíček chce pracovní skupinu pro ArcelorMittal

22.05.2019 13:23 Aktualizováno Stát vytvoří pracovní skupinu pro ocelářství a bude se zabývat změnami ve vlastnictví ocelářské…

Rohlik.cz nebude nabízet chléb z Penamu, příčinou je stomilionová dotace…

22.05.2019 13:17 Internetový prodejce potravin Rohlík.cz přestal nabízet toastový chléb od společnosti Penam z…

S Marií Benešovou je to úplně jinak? Na povrch se dostaly nové informace

22.05.2019 12:53 Je možné si v České republice objednat trestní stíhání? Premiér Andrej Babiš i prezident Miloš…

Ovčáček zuří kvůli lidem na Václaváku: Lidové milice a výzva umělců.…

22.05.2019 11:03 Aktualizováno ¨Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček tvrdě odsoudil úterní protivládní demonstraci na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama