Opozice v Praze chce řešit metro D a okruh. Stuchlík sepsal 10 otázek, žádá odpovědi

Pražští opoziční zastupitelé ANO a ODS budou chtít na dnešním jednání zastupitelů řešit dopravu, zejména výstavbu trasy metra D a dostavbu Pražského okruhu. Zástupci ANO budou chtít projednat také problém plánované výstavby na sídlišti Ďáblice. Novinářům to dnes řekli zástupci ANO a ODS. V Praze vládne koalice Piráti, Praha Sobě a Spojené sily pro Prahu (TOP 09 a STAN), která má v 65členném zastupitelstvu většinu 39 hlasů.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Pražské zastupitelstvo
doporučujeme

Materiál zabývající se ďáblickým sídlištěm se chystá předložit pražský zastupitel a zastupitel Prahy 8 Radomír Nepil (ANO). Bude chtít, aby zastupitelé přikázali Institut plánování a rozvoje (IPR) předělat studii budoucnosti sídliště, kterou předložil radnici a obyvatelům Prahy 8. Podle Nepila IPR představil nedokončenou studii, která navrhuje na sídlišti stavět, což je v rozporu s názorem Prahy 8 i místních. "Pokud stavět, tak na brownfieldech, ne na sídlištích," řekl.

Zastupitel Petr Stuchlík (ANO) bude chtít po koalici zodpovědět 10 otázek z dopravy. Ty se týkají výstavby metra D, koordinace uzavírek nebo životnosti vozů metra. ODS zase bude chtít řešit dostavbu Pražského okruhu v úseku mezi D1 a D11.

Starosta Běchovic Ondřej Martan (ODS) řekl, že vedení města například neřeší kompenzace pro městské části, přes které okruh povede. Podle něj by měly dostat více peněz například při rozdělování půlmiliardové rozpočtové rezervy.

Koalici vyčítá opozice také nečinnost. Poslanec a zastupitel Patrik Nacher (ANO) řekl, že ještě v pondělí nebyly na programu jednání žádné důležité materiály, ale pouze takzvaně technické tisky. Koalice v uplynulém měsíci prý řešila pouze dvě nová témata, a to vyvěšování vlajek na budově magistrátu a pouštění znělek při jednání zastupitelů.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

OBRAZEM: Lidovci si na sjezdu zvolili nové vedení

25.01.2020 22:35 KDU-ČSL si na dnešním mimořádnem sjezdu zvolila nové vedení. Předsedou strany se stal jednoznačně…

Zelení si zvolili nové vedení. Poprvé mají v čele předsednické duo

25.01.2020 19:28 Aktualizováno Strana zelených si dnes na sjezdu v Ústí nad Labem zvolila poprvé dvojici spolupředsedů - muže a…

Okamurova SPD chce změny v kalendáři. 15. březen má být památný den

25.01.2020 18:53 Aktualizováno Poslanci SPD chtějí uzákonit 15. březen jako Den památky obětí okupace českých zemí nacistickým…

KDU-ČSL volí místopředsedy. Kandidátů je sedm, tři budou mít smůlu

25.01.2020 15:01 Do čtyř pozic řadových místopředsedů KDU-ČSL kandiduje na dnešním mimořádném volebním sjezdu v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama