Zeman představil plán, jak se zbavit Senátu: Bez jídla a platu dlouho nevydrží

Prezident Miloš Zeman při návštěvě Karlovarského kraje opět kritizoval Senát, který odmítl jeho nominanta na ústavního soudce Aleše Gerlocha. Představil také svůj plán, jak se Senátu úplně zbavit.

Přidejte svůj názor 113 komentářů

Senát ČR, ilustrační foto
doporučujeme

Zeman se na tiskové konferenci u příležitosti návštěvy Karlovarského kraje nechal slyšet, že senátoři udělali v případě Gerlocha chybu. Podle něj uškodili hlavně Ústavnímu soudu, který mohl mít ve svých řadách „skvělého odborníka“.

Připomněl také, že to není poprvé, kdy Senát jeho návrh na ústavního soudce smetl ze stolu. Dodal proto, že nebude trucovat a zamyslí se nad tím, koho jiného by navrhl. Náhradník ale podle něj nebude mít tak hlubokou znalost ústavního práva jako právě Gerloch.

Při své cestě po kraji ale tak mluvil o tom, jak se Senátu zbavit. „Senát nelze zrušit ústavním zákonem z toho prostého důvodu, že ústavní zákon musí schválit obě komory Parlamentu. Ale ti, kdo jako já vystupují za zrušení Senátu, si povšimli, že při schvalování zákona o státním rozpočtu, vystupuje a jedná pouze Poslanecká sněmovna a Senát se k tomu vůbec nevyjadřuje,“ popsal Zeman.

Připomněl, že součástí tohoto zákona jsou i výdaje určené na provoz Senátu. „Nazval jsem to – a konzultoval s některými politiky tento návrh, který je legitimní – vyhladověním Senátu. Koneckonců ve středověku se města dobývala tím, že se oblehla a počkalo se, až jim dojde jídlo. Nechci nikoho urazit, ale neumím si představit senátorky a senátory, že by vydrželi bez jídla a bez platu. To znamená, že by se rozpustili sami,“ dodal Zeman, který patří k dlouhodobým kritikům horní komory Parlamentu.

Loading...
Vstupte do diskuze (113)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Po volbách už Babiš premiérem nebude, míní Fiala. Pak se ozval Okamura...

24.06.2019 21:52 Aktualizováno V Praze na Letné začala v neděli podle předsedy ODS Petra Fialy změna a šéf hnutí ANO Andrej Babiše…

Zeman pojede příští rok do Ruska, zúčastní se oslav 75. výročí konce války

24.06.2019 20:05 Prezident Miloš Zeman se příští rok v Rusku zúčastní květnové oslavy 75. výročí konce války. Přijal…

Stavební řízení se výrazně zkrátí? Vláda schválila věcný záměr nového…

24.06.2019 19:15 Věcný záměr nového stavebního zákona, který má urychlit a zjednodušit povolování staveb, dnes…

Dokument o demonstracích pro ambasády se „zasekl“ na Úřadu vlády. Je za…

24.06.2019 17:06 Demonstrací proti premiérovi Andreji Babišovi, zvláště pak nedělní demonstrace na Letné, si všimli…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama