Maláčová zuří kvůli rodičáku: Byli jsme domluvení, ale Schillerová špatně spočítala rozpočet

Spor o rodičovský příspěvek nekončí. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) se opětovně pustila do šéfky rezortu financí Aleny Schillerové (za ANO), která podle ní do značné míry zavinila současný zmatek, protože špatně spočítala rozpočet.

Alena Schillerová
doporučujeme

Maláčová v posledních dnech čelí enormnímu tlaku ze strany matek a otců dětí do čtyř let. Nejprve totiž hovořila o tom, že 80 tisíc by mohli čerpat všichni rodiče, jejichž dítě nedosáhlo čtyř let. Jenže následně koaliční vláda uzavřela dohodu, podle které rodičák 300 tisíc dostanou až rodiče dětí narozených po 1. lednu 2020.

„'Politici si neumí představit, jak těžké je pro mladé rodiny vyjít s penězi,' zaznělo na dnešní schůzce s rodiči malých dětí. Já si to představit umím, stejně jako potřebu nových školek, jeslí a částečných úvazků. Právě proto budu dál tlačit na koaličního partnera, aby vláda splnila původní slib, přidala všem rodinám s nejmladším dítětem do 4 let a rychle schválila můj prorodinný balíček!“ slibuje teď Maláčová. 

Na sociálních sítích se navíc navezla do koaličního partnera. Premiér a předseda ANO Andrej babiš totiž tento týden uvedl, že to byl předseda ČSSD Jan Hamáček, který na koaliční radě navrhl, aby se zvýšený rodičovský příspěvek vyplácel od ledna 2020 pouze rodičům novorozenců.

„Mimochodem, je smutné, jak ANO překrucuje dnešní situaci s rodinným příspěvkem. Faktem totiž je, že jsme se na jeho parametrech domluvili už v listopadu,“ zdůraznila Maláčová. Podle ní leží vina na její vládní kolegyni Aleně Schillerové.

„Že si pak v lednu ministryně financí uvědomila, že má špatně spočítaný rozpočet, je nepříjemné, ale rodiče malých dětí to odnášet nemohou! Tím spíš, že je tu řešení v podobě zdanění velkých bank. Takže si ANO bude muset vybrat: DĚTI, nebo BANKY??“ navrhuje možné řešení Maláčová.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vláda užívá necertifikované testy, povede to k dalšímu náporu na…

04.03.2021 22:04 Aktualizováno Česká republika se řítí do dalšího velkého průšvihu. Lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský totiž…

Lidé by neměli počítat s rozvolněním, řekl Babiš

04.03.2021 22:02 Aktualizováno Lidé by podle premiéra Andreje Babiše (ANO) neměli počítat s rozvolněním protiepidemických opatření…

Cílem aukce nebyl čtvrtý operátor, ale snížení cen, uvedl Babiš

04.03.2021 17:47 Cílem loňské aukce na kmitočty pro chytré mobilní sítě 5G nebyl příchod čtvrtého velkého operátora…

ČT musí zaplatit Vitáskové 80.000 korun za nepravdivý výrok

04.03.2021 17:02 Aktualizováno Česká televize (ČT) musí uhradit bývalé šéfce Energetického regulačního úřadu Aleně Vitáskové 80…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama