Zeman se setkal se Šefčovičem a Drahoš už rýpe: Přijel se mu poklonit. Ale podívejte se na Čaputovou

Už za týden bude jasno, kdo se stal novým slovenským prezidentem.. Do druhého kola postoupili místopředseda Evropské komise Maroš Šefčovič a právnička Zuzana Čaputová, které je v tuto chvíli favoritkou. Oba kandidáti našli podporu i v Česku.

Přidejte svůj názor 186 komentářů

Zuzana Čaputová
doporučujeme

Prezident Miloš Zeman v neděli, necelý týden před druhým kolem voleb, v Lánech přijal kandidáta na slovenského prezidenta Maroše Šefčoviče. „Prezident republiky Miloš Zeman v neděli dne 24. března 2019 na zámku Lánech přijal na jeho žádost kandidáta na prezidenta Slovenské republiky Maroše Šefčoviče. Prezident republiky ocenil odborné schopnosti a znalosti Maroše Šefčoviče a popřál mu úspěch v prezidentských volbách,“ uvedl po setkání na sociálních sítích Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček.

Zeman už v minulých dnech opakovaně prohlásil, že Čaputovou nezná a že neviděl ani jedno její vystoupení, a proto se proto k její osobě nechtěl příliš vyjadřovat. A zatímco Zeman podpořil Šefčoviče, jeho někdejší soupeř a současný senátor Jiří Drahoš dal jasně najevo, že je na straně Zuzany Čaputové.

„Gratuluji Zuzaně Čaputové k vítězství v prvním kole. 40 procent je opravdu skvělý výsledek. Doufám, že za dva týdny bude mít Slovensko svoji první prezidentku,“ uvedl Drahoš už po prvním kole.

A když Zeman přijal jejího soupeře, neodpustil si rýpnutí. „Zatímco se Maroš Šefčovič jel do Lán poklonit Miloši Zemanovi, Zuzana Čaputová vystoupala se stovkami svých příznivců na legendární vrch Sitno. Odtud mají vyjet rytíři, když bude slovenskému národu nejhůře. Co asi v kampani zabere víc?“ zajímalo senátora, který se v minulosti ucházel o post českého prezidenta.

Také Zemanův protivník z historicky první přímé volby českého prezidenta stojí za slovenskou advokátkou. Na videu, které vzniklo přímo v nemocnici po jeho operaci srdeční chlopně, podpořit právě Čaputovou. „Zvolení Zuzany Čaputové by byla změna nejen pro Slovensko. Čas k tomu dozrál,“ myslí si Schwarzenberg.

Politik například uvedl, že za posledních 30 let u nás i na Slovensku zažil několik prezidentů, kteří se spíše chovali jako „zvolení panovníci, nikoliv jako služebníci státu“. „A tudíž by mě velmi zajímal ženský přístup k tomu. Čas dozrál k tomu, aby byla zvolena žena,“ myslí si čestný muž, který se v historicky první české prezidentské volbě postavil ve druhém kole Miloši Zemanovi. Zvolení ženy na Slovensku by podle něj byla změna i pro celou střední Evropu.

Loading...
Vstupte do diskuze (186)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko si vydupalo jadernou energii? Babiš jásá, závěry summit EU ale mluví…

13.12.2019 07:27 Česká republika se dnes mohla přihlásit k ambici Evropské unie dosáhnout do roku 2050 uhlíkovou…

Babiš nikdy neodstoupí? Lže, mlží, je jako dítě... Úterní demonstrace má…

12.12.2019 22:23 Aktualizováno Na Václavském náměstí v Praze se v úterý sešly desítky tisíc lidí, kteří opět žádali demisi Andreje…

Vedení ODS se postavilo za Skopečka kvůli semináře o Číně

12.12.2019 20:15 Vedení ODS se postavilo za svého poslance Jana Skopečka v souvislosti s pořádáním sněmovního…

ODS vyzvala Babiše, aby dočasně rezignoval

12.12.2019 19:30 Předseda hnutí ANO Andrej Babiš by se měl podle opoziční ODS vzdát do vyřešení svých osobních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama