Jurečka po sjezdu KDU-ČSL: Lidsky to hodně zamrzí a bolí

Lidovec Marian Jurečka utrpěl na sjezdu v Brně porážku v boji o předsednický post. Navíc čelil tvrdí kritice a tak se rozhodl, že na jiná místa ve vedení KDU-ČSL kandidovat vůbec nebude. Sám říká, že není zhrzený, ale že jej bolí, co se ony dva sjezdové dny v Brně dělo.

Sjezd KDU-ČSL 2019

Jurečka se ještě jednou vrátil k dění na sjezdu a k volbě nového vedení KDU-ČSL. Nejprve ocenil ty, kteří stáli na jeho straně. „Děkuji všem lidem dobré vůle za podporu, moc si toho vážím i delegátům co mi dali hlas a co mi upřímně děkovali za práci, já jim děkuji též za důvěru těch osmi let, za spolupráci, hodně dobrého se podařilo, stranu se nám podařilo postavit na nohy a já si myslím u toho nikdy nelehl,“ uvedl na facebooku někdejší lidovecký místopředseda.

Další slova adresoval těm, kteří jej za jeho práci kritizovali. „Vám, co mě kritizujete, byť si myslíte, že oprávněně a máte třeba i dnes určitou radost z toho, prosím zkuste někdy s odstupem času vyhodnotit moje působení v politice i na Mze více objektivně, s argumenty a čísly. Jsou veřejně dohledatelná. Pokud vám opravdu záleží na tom znát pravdu, zavolejte, přijďte, pár kritiků to takto udělalo a vždy odcházeli s naprosto jiným pohledem, než přicházeli,“ vyzval kritiky Jurečka.

„Pokud jsem se kohokoliv z vás nějak dotkl, nebo jste měli pocit, že jsem svým vyjádřením někomu ublížil, moc se omlouvám, nikdy to nebylo myšleno s cílem ublížit. Z těchto dvou dnů si odnáším mnoho poučení do života, lidsky to hodně zamrzí a bolí. Nejsem zhrzený, jen to člověk musí vstřebat, díky těm co to lidsky chápou,“ říká poslanec.

V této době je ale podle něj zároveň důležité, aby KDU-ČSL byla jednotná. Na závěr také přidal svou fotku s bývalým předsedou lidovců Pavlem Bělobrádkem. „Ještě jedna taková “rozlučková” fotka, z dob, kdy jsme byli v maximálním zatížení a v super atmosféře. Pavle díky za těch osm a půl roku vzájemné spolupráce,“ ocenil svého stranického kolegu Jurečka.

Jurečka v Brně bojoval o post předsedy, postoupil sice do druhého kola, tam jej ale porazil Marek Výborný. Jurečka poté odmítl kandidovat na post prvního i řadového místopředsedy strany. Odůvodnil to tím, že jej nový šéf nařkl z něčeho, co vůbec není pravda.

Pospíšil dál povede pražskou buňku TOP 09

19.06.2021 18:02 Bývalý ministr spravedlnosti a europoslanec Jiří Pospíšil dnes obhájil vedení pražské organizace…

Kulhánek se sešel se Zemanem, jednali o prioritách diplomacie

19.06.2021 15:56 Česko usiluje o uspořádání dvou summitů během předsednictví EU, které zemi čeká v druhé polovině…

ČSSD má volební program, kandidátky schválí až v červenci

18.06.2021 18:48 Říjnové sněmovní volby budou v očích ČSSD zápasem o to, kdo zaplatí náklady epidemie covidu-19.…

Nejvýznamnějším uskupením s xenofobními prvky je podle ministerstva nadále…

18.06.2021 16:22 Nejvýznamnějším uskupením s dominujícími "xenofobními a vyhroceně nacionalistickými prvky" zůstalo…

Sněmovna schválila klouzavý mandát pro ministry z řad poslanců

18.06.2021 13:44 Členové vlády by do budoucna mohli dobrovolně předat poslanecký mandát náhradníkům, dokud by měli…

Právo bránit sebe i jiné se zbraní bude v Česku ústavně zakotveno

18.06.2021 12:45 Aktualizováno Právo bránit sebe i jiné se zbraní za zákonných podmínek bude ústavně zakotveno. Sněmovna dnes beze…

Čím víc komunistů bude kandidovat na prezidenta, tím spíš do volby půjdu.…

17.06.2021 21:59 Aktualizováno ROZHOVOR – Zatím odmítá definitivně potvrdit, zda bude kandidovat na prezidenta České republiky.…

Babiš členství Česka v EU nezpochybňuje. Hovoří ale o eurokratech

17.06.2021 12:57 Aktualizováno Česká republika je pevně začleněna do Evropské unie a otázka jejího členství v ní by neměla být…

Volby by dle průzkumu vyhráli Piráti a Starostové. Koalice Spolu dotáhla…

16.06.2021 20:35 Aktualizováno Volby do Poslanecké sněmovny by na začátku června vyhrála opoziční koalice Pirátů a STAN, která…

Poslanci se za týden sejdou ke zvýšení důchodů o 300 korun

16.06.2021 17:07 K vládnímu návrhu na dodatečné zvýšení starobních, invalidních, pozůstalostních o dalších důchodů o…

Související:

Právě se děje