Maxová končí v čele jihočeského ANO, ve vedení zůstává

Radka Maxová končí v čele jihočeského ANO. Nahradil jí volební manažer Libor Moravec. Maxová se chce soustředit na svou kandidaturu do Evropského parlamentu. Mimo to rovněž hodlá více času věnovat práci poslankyně. Nové krajské vedení si hnutí vybralo na dnešním jihočeském sněmu ANO. Maxová to řekla ČTK.

Radka Maxová
doporučujeme

"Libora Moravce znám několik let, je to profesionál. Já už jsem o obhajobu funkce neusilovala," řekla Maxová, která byla zatím jedinou předsedkyní ANO v Jihočeském kraji.

Hnutí v regionu pomáhala zakládat a také ho vedla od ledna 2012. Maxová je na čtvrté pozici kandidátky ANO do Evropského parlamentu. Před ní figurují současné poslankyně Evropského parlamentu Dita Charanzová a Martina Dlabajová a také ekonom Martin Hlaváček.

Maxová ale zůstává v jihočeském vedení. Sněm ji dnes zvolil na pozici statutární místopředsedkyně. Řadovými místopředsedy se stali Roman Kubíček, Petr Kalina a Radek Hloušek. "Počet místopředsedů jsme o jednoho navýšili. Blíží se krajské volby a s tím spojenou agendu chceme rozdělit mezi více lidí," řekla Maxová.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kauzu Babišova střetu zájmů převzal evropský žalobce

12.06.2021 21:01 Aktualizováno Nově fungující Úřad evropského veřejného žalobce (EPPO) převzal kauzu střetu zájmů premiéra Andreje…

Vláda zřejmě odmítne návrh zmrazit platy ústavních činitelů

12.06.2021 14:22 Návrh premiéra Andreje Babiše (ANO) zmrazit platy ústavních činitelů včetně soudců pro příští rok…

Babiš se odmítl omluvit Pirátům, kteří jej k tomu vyzvali v předžalobní…

12.06.2021 11:45 Premiér Andrej Babiš (ANO) se odmítl omluvit Pirátům, kteří jej k tomu minulý týden vyzvali v…

Pražský hrad bude před summitem NATO nasvícen modrou barvou

11.06.2021 17:12 Pražský hrad bude v neděli, v předvečer konání summitu NATO, nasvícen modrou barvou symbolizující…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama