To jsou nervy. Klaus mladší se vysmál snahám o jeho odvolání, šéfem školského výboru zůstává dál

Když ODS vyhodila ze svých řad poslance Václava Klause mladšího, vyzvala ho zároveň, aby odešel z postu předsedy sněmovního školského výboru. Křeslo totiž podle dohod o rozdělení funkcí v dolní komoře patří právě ODS. Dnes by měl být zvolen nový předseda, Klaus mladší to ale nese s klidem.

Václav Klaus ml.
doporučujeme

Členové školského výboru by dnes měli na své schůzi zvolit nového předsedu. Stát by se jím měl poslanec ODS Martin Baxa, který vystřídá právě Václava Klause mladšího.

Sám Klaus ale dává najevo, že jej tato situace příliš netrápí. „To jsou nervy. Mladší syn Kuba (16) dnes večer se Spartou o první místo v dorostenecké lize basketu. Ilustrační foto 10 let dozadu (začínal na Admiře s fotbalem jako klouček) a podprahová kampaň pro voliče z Ostravy - vidíte ty barvy?“ žertuje na facebooku Klaus.

Pak se „jen tak mimochodem“ vyjádřil i k hlasování ve školském výboru. „Mezitím se mě ještě poslanec Baxa (ODS) s poslankyní Valachovou (ČSSD) pokusí odvolat z čela Školského výboru, ale to mě tak nenervuje, jak ten večerní zápas,“ vzkázal Klaus mladší ještě před hlasováním.

Ukázalo se ovšem, že se o své křeslo zatím bát nemusí. Baxa v tajné volbě dostal jen 6 z 21 hlasů. Některým členům výboru se totiž nelíbilo, že Baxa je zároveň také plzeňským primátorem, krajským zastupitelem a místopředsedou ODS. Poukazovali na to, že post předsedy školského výboru je časově náročný. 

„ODS bere na vědomí tento mocenský krok dalších parlamentních stran a bude na něj při svém dalším postupu v PS adekvátně reagovat," uvedl po hlasování předseda ODS Petr Fiala. „Svým rozhodnutím zavedli členové školského výboru nové zvyky v PS: kádrování kandidátů jiných stran a nerespektování pravidel. Je to prolomení dosavadních zvyklostí v PS i porušení pravidla poměrného rozdělení míst v čele výborů," dodal. 

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vláda zřejmě odmítne návrh zmrazit platy ústavních činitelů

12.06.2021 14:22 Návrh premiéra Andreje Babiše (ANO) zmrazit platy ústavních činitelů včetně soudců pro příští rok…

Babiš se odmítl omluvit Pirátům, kteří jej k tomu vyzvali v předžalobní…

12.06.2021 11:45 Premiér Andrej Babiš (ANO) se odmítl omluvit Pirátům, kteří jej k tomu minulý týden vyzvali v…

Kauzu Babišova střetu zájmů převzal evropský žalobce

12.06.2021 09:22 Nově fungující Úřad evropského veřejného žalobce (EPPO) převzal kauzu střetu zájmů premiéra Andreje…

Pražský hrad bude před summitem NATO nasvícen modrou barvou

11.06.2021 17:12 Pražský hrad bude v neděli, v předvečer konání summitu NATO, nasvícen modrou barvou symbolizující…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama