Nekecám, makám, Kalousek se opět pustil do hejtmanky Jermanové

Hejtmanka středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová publikovala otevřený dopis v němž otevřela řadu témat. Společným jmenovatelem je jako u jiných představitelů hnutí ANO Miroslav Kalousek, ten se však dopisem nenechal rozhodit. Podnět k vyšetření podle svého vyjádření podá.

Volební sjezd TOP 09 (28. 11. 2015)
doporučujeme

Hejtmanka za hnutí ANO zareagovala dopisem na kauzu ohledně podezřelých smluv zadávaných ve Středočeském kraji za 5 mil. korun. Týkaly se mimo jiné monitoringu hudebních festivalů, za které kraj utratil desetitisíce. Hejtmanka postupy kraje zatím neobjasnila, což by měla udělat i podle premiéra a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše. „Určitě by to měla vysvětlit. Určitě jí napíšu, musí to vysvětlit,“ uvedl pro Seznamzprávy.cz Andrej Babiš.

Včera přišla hejtmanka s otevřeným dopisem v němž představila kromě současné kauzy ještě zneužívání jejího služebního automobilu manželem. Zmínila také své těhotenství. Nechybělo prohlašování o štvavé kampani, což nerozpoutal nikdo jiný než Miroslav Kalousek (TOP 09), který podle dopisu na jednu stranu je zcela zkrachovalým politikem a zároveň hybatelem veškerého dění. "Paní hejtmanka Jermanová si jede v prohlášení ke všem svým průšvihům, co ignoruje a neřeší, slušnej freestajl. Sice na nic neodpovídá a její prohlášení nedává smysl, ale za všechno může @kalousekm , jeho patolízalové a @VojtechBlazek," shrnul publicista Lukáš Prchal na sociálních sítích vyznění dopisu.

Na jeho tweet zareagoval inkriminovaný opoziční politik a předseda poslaneckého klubu strany TOP 09 Miroslav Kalousek. "Nekecám, makám," zparodoval volební heslo vládního hnutí Kalousek.

Na dopis zareagoval i autor reportáže, která podezřelé platby uvádí. "...spolu s reportérem Seznamu Vojtěchem Blažkem organizuje tuto šikanu... O podezřelých smlouvách za 5 milionu ročně ani slovo.," napsal na svém tweetrovém účtu novinář Vojtěch Blažek.

Nicméně Miroslav Kalousek se včerejším dopisem nijak nenechal odradit. Jeho zájem nechat prošetřit situaci trvá, jak uvedl na svém Facebooku. "Arogantní papaláštví na účet daňových poplatníků v sedmi bodech. Podle mého názoru jde o porušování povinností při správě cizího majetku, §220 tr.z. Ale to bude muset posoudit státní zástupce. V každém případě by to však měli posoudit voliči."

Z dopisu hejtmanky se k případu veřejnost příliš nedozvěděla. Uvidíme, jestli bude obdobná rétorika stačit při vyšetřování. Pokud bude skutečně zahájeno, jak zmiňuje opoziční poslanec Kalousek.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pražský magistrát propustí zhruba sedm procent zaměstnanců, kolem 160 lidí

14.06.2021 11:57 Pražský magistrát propustí do konce letošního roku sedm procent z celkem asi 2300 zaměstnanců, tedy…

Neovlivní.cz: Manažeři banky HSBC potvrdili Babišovu roli v Čapím hnízdu

14.06.2021 09:20 Manažeři britské banky HSBC u policejních výslechů otočili a uvedli, že při sjednávání úvěru na…

Premiér Babiš se má omluvit senátorovi Wagenknechtovi

13.06.2021 20:06 Premiér Andrej Babiš (ANO) se má omluvit senátorovi Lukáši Wagenknechtovi (za Piráty) za výroky, že…

Expremiér Fischer nechápe, že vláda plánuje větší schodek než v roce 2020

13.06.2021 14:19 Bývalý premiér a ministr financí Jan Fischer nechápe, že vláda plánuje pro příští rok větší deficit…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama