Jindrák se zastal Zemana: Zdá se vám, že ta hysterie je normální? Češi mu to ale spočítali

Šéf zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky a někdejší velvyslanec Rudolf Jindrák se na sociálních sítích pokoušel mírnit vášně kolem návštěvy Miloše Zemana v Raskousku. Podle něj projev určený krajanům vyvolal hysterii.

Rudolf Jindrák

Bouři, která se kolem Zemana rozpoutala, se diví ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky a někdejší diplomat Rudolf Jindrák.

„Ruku na srdce, všichni rozumní a féroví z twitterové bubliny: Opravdu se Vám zdá, že ta hysterie v souvislosti s neformálním projevem ke krajanům, je normální? A že míra pozornosti, která se věnuje obsahu skutečných politických jednání s rakouskými představiteli, je vůči tomu adekvátní?“ zeptal se na twitteru.

Dočkal se hned desítek odpovědí. „Ruku na srdce. Vám, jako dlouholetému diplomatovi, i když s bolševickou minulostí, připadala ta řeč jako "projev"? Jedno, zda formální, či neformální. Byl to prostě soubor náhodně generovaných slov, tedy blábol. S několika lžemi a urážkami,“ připomněl jeden z diskutujících.

„Ano, reakce na Vídeň je zcela adekvátní ostudě, která je ovšem nesrovnatelná s jinými škodami, které prezident v zahraniční politice dělá. Pořád nechápu, proč jste tam zrovna Vy s Vaším dřívějším renomé šel, ale pokud to měla být "damage limitation", je zjevné, že se nedaří,“ poznamenal Ivan Pilip, český ekonom a bývalý ministr školství a financí.

Přidala se i řada známých novinářů. „Můžete zajisté něco označit za "hysterii". Můžete se zajisté ptát, jestli je něco "normální". Ale obojí najednou nelze. Protože hysterie není normální z definice. Domníval jsem se, že něco podobného dokáže v jedné větě pouze osoba Ovčáček. Ale asi je to nakažlivý,“ myslí si například komentátor Petr Honzejk.

„Ruku na srdce. Také vám připadá lhaní prezidenta ČR natolik časté a běžné, že nemá cenu se tím dlouze zabývat?“ odpověděl Jindrákovi otázkou další z Čechů.

„Pane Jindráku, kolik takových ostud za sebou je podle vás potřeba, aby byl projev nesouhlasu s předvedeným výkonem prezidenta “normální”? A naopak, přijde vám normální dnešní twitterová hysterie prezidentova mluvčího?“ pustil se další z diskutujících do Zemanova mluvčího Ovčáčka.

„Ruku na srdce pane Jindráku, zdá se Vám normální, jak komunikuje mluvčí pana prezidenta a zdá se Vám normální, že prezident přijede na návštěvu cizí země a snaží se tam "kárat" místní vysoké politiky, místo aby působil přátelsky a pozitivně?“ napsal jiný z uživatelů.

Mnozí poukazují, že kontroverzní projevy nejsou u Miloše Zemana výjimka, ale pravidlo. „Pokud se nemýlím, prezident je značně diplomatická funkce. Průsery má žehlit, ne je způsobovat... Zkuste zavzpomínat, kdy naposledy měl projev, který by nikoho nepobouřil nebo neurazil, eventuálně nevyvolal v české veřejnosti obavy: Co si teď o nás budou ve světě myslet?,“ píše další nespokojená Češka.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš členství Česka v EU nezpochybňuje. Hovoří ale o eurokratech

17.06.2021 12:57 Aktualizováno Česká republika je pevně začleněna do Evropské unie a otázka jejího členství v ní by neměla být…

Čím víc komunistů bude kandidovat na prezidenta, tím spíš do volby půjdu.…

17.06.2021 10:47 Aktualizováno ROZHOVOR – Zatím odmítá definitivně potvrdit, zda bude kandidovat na prezidenta České republiky.…

Volby by dle průzkumu vyhráli Piráti a Starostové. Koalice Spolu dotáhla…

16.06.2021 20:35 Aktualizováno Volby do Poslanecké sněmovny by na začátku června vyhrála opoziční koalice Pirátů a STAN, která…

Poslanci se za týden sejdou ke zvýšení důchodů o 300 korun

16.06.2021 17:07 K vládnímu návrhu na dodatečné zvýšení starobních, invalidních, pozůstalostních o dalších důchodů o…

Už neplatné opatření o ochraně dýchacích cest bylo podle NSS nezákonné

16.06.2021 16:28 Opatření o povinné ochraně dýchacích cest, které platilo na začátku května, bylo kvůli…

Sněmovna vyloučila ruské a čínské firmy z dostavby elektrárny Dukovany

16.06.2021 13:00 Aktualizováno Stát pro stavbu nového bloku elektrárny Dukovany nebude moci využít nabídky firem z Ruska nebo z…

Prezident Zeman u soudu hájil privatizaci Mostecké uhelné

16.06.2021 12:17 Prezident Miloš Zeman dnes při svědecké výpovědi u soudu hájil prodej státního podílu v Mostecké…

Část opozice neprosadila jednání o konci pandemického stavu

16.06.2021 09:53 Sněmovní kluby ANO, ČSSD a KSČM dnes vetovaly snahu ODS podpořenou TOP 09 i KDU-ČSL, aby dolní…

Babiš ruší program, má zdravotní problémy

15.06.2021 22:17 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes absolvoval preventivní zdravotní vyšetření, kvůli kterému v pondělí…

Piráti ženou Babiše před soud, neomluvil se jim

15.06.2021 15:54 Piráti podají žalobu na premiéra Andreje Babiše (ANO) kvůli jeho výroku, že chtějí lidem zdaňovat…

Související:

Právě se děje