Zeman se vrací z Rakouska. Jak návštěvu u sousedů zhodnotil?

Jako velmi uspokojivou zhodnotil dnes prezident Miloš Zeman svou návštěvu Rakouska. Podle něj přinesla pozitivní výsledky, a to nejen díky osobní chemii mezi ním a rakouským prezidentem Alexanderem Van der Bellenem, ale také díky setkání s přáteli, jako je bývalý kancléř z 80. a 90. let Franz Vranitzky.

Miloš Zeman a Alexander van der Bellen
doporučujeme

Ke kladům návštěvy prezident přičetl dnešní jednání s rakouským ministrem dopravy Norbertem Hoferem o kanálu Dunaj-Odra-Labe, který Miloš Zeman dlouhodobě podporuje. Na dotaz, jak se Hofer k této věci staví, prezident odpověděl, že má dojem, že pozitivně. Je prý ale třeba počkat, až si prostuduje dokumentaci, kterou mu česká strana předala.

Úřad ministra Hofera podle agentury APA uvedl, že setkání bylo převážně soukromé. Podle ministerstva je projekt kanálu ekologicky citlivý. Hofer ale Zemanovi přislíbil, že věc přezkoumají pracovní skupiny, napsala APA.

Zeman považuje za důležité, že v Rakousku přibývá českých podniků a že jejich počet vzrostl ze 130 na 200. Zmínil se také o jednání o prodeji českých podzvukových letadel Aero L-39. Tato jednání ČR vede nejenom s Rakouskem, ale také s Maďarskem a Slovinskem, upozornil prezident.

Návštěvu prezident Zeman zahájil v úterý, kdy se setkal s krajany, ve středu pak hovořil se svým protějškem Van der Bellenem.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš ruší program, má zdravotní problémy

15.06.2021 22:17 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes absolvoval preventivní zdravotní vyšetření, kvůli kterému v pondělí…

Piráti ženou Babiše před soud, neomluvil se jim

15.06.2021 15:54 Piráti podají žalobu na premiéra Andreje Babiše (ANO) kvůli jeho výroku, že chtějí lidem zdaňovat…

Opozice přestane blokovat zákon o Dukovanech, upraví ho Senát

15.06.2021 13:23 Opoziční strany koalic Pirátů a Starostů a nezávislých (STAN) a Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09)…

Vondráček vyhlásil do poloviny července stav legislativní nouze

15.06.2021 10:40 Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) vyhlásil stav legislativní nouze na období od pondělí 14.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama