Kalousek rýpe do Zemana kvůli Rakousku: Změny v nervové soustavě jsou progresivní, to budou těžké čtyři roky

V rámci návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Rakousku vzbudila mimořádnou pozornost jeho diskuze s krajany. Prezident se na ní prezentoval kontroverzními výroky. O celé diskuzi hovořila s médii i jedna s přítomných krajanek. Situace přišla tragikomická i opozičnímu politikovi Miroslavu Kalouskovi (TOP09).

Přidejte svůj názor 490 komentářů

Miloš Zeman na návštěvě Rakouska
doporučujeme

Během diskuze prezident Zeman kritizoval dlouholetého primátora Vídně Michaela Häupla, který v loňském roce ve funkci skončil. Podle Zemana nedal ani šilink na provoz soukromé české krajanské školy ve Vídni, což se později ukázalo jako nepravdivé tvrzení. Vídeň poskytla škole dotaci v hodnotě miliónu eur. 

Pro Deník N popsala průběh diskuze přítomná krajanka Zuzana Brejcha. "Padl třeba dotaz, proč stále není dálnice z Vídně do Brna. Tam se pan Zeman rozohnil a řekl, že v tom brání Zelení. Neustále zdůrazňoval, jako bychom to nevěděli, když tu žijeme, že Zelení tu nejsou v parlamentu. A že v podstatě brání úplně všemu. Přitom pořád mluvil o kanálu Dunaj–Odra–Labe, že ho bude otevírat, až mu bude 91, že se sejde s panem Hoferem," podivila se Brejcha posedlostí Zemana Zelenými, kteří v Rakousku nemají přílišný politický vliv. Také připoměla prezidentův plán na nepravděpodobné vybudování kanálu v kontrastu s chybějící dálnicí.

Výroku se na sociální síti podivil komentátor Alexandr Mitrofanov. "Přitom pořád mluvil o kanálu Dunaj–Odra–Labe, že ho bude otevírat, až mu bude 91... Kdyby to nebylo tak smutné, jeden by riskoval, že umře smíchy," napsal na sociálních sítích komentátor s notnou dávkou černého humoru.

Na jeho tweet reagoval i opoziční poslanec Miroslav Kalousek."A bude hůř... Příroda se na rozdíl od voliče ošálit nedá a změny na centrální nervové soustavě jsou v tomto případě evidentně progresivní. To budou těžké čtyři roky," okomentoval výrok Kalousek.

Kontroverzní výroky prezidenta Zemana jsou v hledáčku jeho kritiků pravidelně. 

Loading...
Vstupte do diskuze (490)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Není Babiše kromě Babiše a Bureš je jeho Prorok." Známý diplomat se…

16.09.2019 11:59 Turkolog, diplomat a první velvyslanec České republiky v Turecku Tomáš Laně se na svém blogu …

Ovčáček se pustil do Jakuba Jandy. Ten si to nenechal líbit a tohle mu…

16.09.2019 11:37 Aktualizováno Mluvčí prezidenta České republiky Jiří Ovčáček na svém Facebooku okomentoval situaci kolem…

Zdroje blízké Hradu odhalují strategii Zemana vůči Babišovi. Kmenta…

16.09.2019 11:31 Nejen o vztahu mezi prezidentem Milošem Zemanem a premiérem Andrejem Babišem, ale také o kauzách,…

Valorizace důchodů o 900 korun? Seniorům stejně v kapse moc nezůstane,…

16.09.2019 10:52 Důchodci od roku 2020 dostanou k důchodu průměrně 900 korun navíc. Tím by ale zvyšování důchodů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama