Michálek chce své staré místo. V záloze má Bártu

Praha – Libor Michálek musel odejít z postu šéfa Státního fondu životního prostředí (SFŽP), ale chce se vrátit. Hodlá se přihlásit do konkurzu, a pokud nevyhraje, bude uvažovat o nabídce Víta Bárty (VV), který mu slíbil místo na Ministerstvu dopravy. Informují o tom lidovky.cz.

Přidejte svůj názor

Libor Michálek

Michálek považuje SFŽP za svou prioritu a o svůj post, z něhož ho vyhodil bývalý ministr Pavel Drobil, bude usilovat. „Pan ministr Chalupa (ve funkci nahradil v lednu Drobila - pozn. red.) řekl, že po dokončení auditů ve fondu, což bude příští pondělí (4. dubna), vyhlásí konkurz na vedení fondu životního prostředí, takže vyčkám a zúčastním se,“ řekl serveru lidovky.cz.

Nezavrhuje ani nabídku, kterou mu dal ministr dopravy Bárta. Ten mu brzy poté, co ho ze SFŽP vyhodili, navrhl pozici náměstka na Ministerstvu dopravy, kde by se staral o vnitřní audit. Michálek však dává přednost Státnímu fondu životního prostředí. Teprve pokud neuspěje v konkurzu, bude uvažovat o Ministerstvu dopravy.

Michálek odmítá, že by mu Bárta místo nabízel ze známosti. Tvrdí, že se s ním setkal jen jednou. A dodává, že není spojen ani s Věcmi veřejnými. Před volbami do Poslanecké sněmovny jim měl sestavovat etický kodex, ale Michálek toto tvrzení uvádí na pravou míru: „To není přesné, spíš šlo jen o několik rad, ani bych to nenazval spoluprací,“ citují ho lidovky.cz.

Michálek se „proslavil“ loni v prosinci, kdy zveřejnil nahrávku, na níž ho poradce ministra životního prostředí Martin Knetig údajně vyzýval ke zmanipulování veřejných zakázek. Nahrál si i následný rozhovor s ministrem Pavlem Drobilem, který mu radil, aby záznam odevzdal na policii, nebo zničil. V jednu chvíli mu dokonce nabídl místo svého náměstka, pokud důkazy zmizí. Drobil po zveřejnění rozhovorů Michálka odvolal. Sám však posléze musel odstoupit.

Témata: Libor Michálek
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš na sjezdu zkritizoval své vlastní hnutí ANO

17.02.2019 11:46 Premiér a předseda ANO Andrej Babiš dnes v projevu na celostátním sněmu zkritizoval papalášství,…

ŽIVĚ: ANO povede do eurovoleb Charanzová

17.02.2019 10:30 Aktualizováno Lídrem hnutí ANO do voleb do Evropského parlamentu bude podle očekávání současná europoslankyně…

Vláda pod palbou: Dotační program k výstavbě bytů ni neřeší

17.02.2019 08:44 Vládní dotační program k výstavbě bytů a seznam několika opatření proti chudobě situaci lidí v…

Poslanci a senátoři projednají dvě dohody mezi EU se Singapurem

16.02.2019 19:22 Vláda předložila senátorům a poslancům k vyslovení souhlasu dvě dohody mezi EU, jejími členskými…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama