Michálek chce své staré místo. V záloze má Bártu

Praha – Libor Michálek musel odejít z postu šéfa Státního fondu životního prostředí (SFŽP), ale chce se vrátit. Hodlá se přihlásit do konkurzu, a pokud nevyhraje, bude uvažovat o nabídce Víta Bárty (VV), který mu slíbil místo na Ministerstvu dopravy. Informují o tom lidovky.cz.

Přidejte svůj názor

Libor Michálek
doporučujeme

Michálek považuje SFŽP za svou prioritu a o svůj post, z něhož ho vyhodil bývalý ministr Pavel Drobil, bude usilovat. „Pan ministr Chalupa (ve funkci nahradil v lednu Drobila - pozn. red.) řekl, že po dokončení auditů ve fondu, což bude příští pondělí (4. dubna), vyhlásí konkurz na vedení fondu životního prostředí, takže vyčkám a zúčastním se,“ řekl serveru lidovky.cz.

Nezavrhuje ani nabídku, kterou mu dal ministr dopravy Bárta. Ten mu brzy poté, co ho ze SFŽP vyhodili, navrhl pozici náměstka na Ministerstvu dopravy, kde by se staral o vnitřní audit. Michálek však dává přednost Státnímu fondu životního prostředí. Teprve pokud neuspěje v konkurzu, bude uvažovat o Ministerstvu dopravy.

Michálek odmítá, že by mu Bárta místo nabízel ze známosti. Tvrdí, že se s ním setkal jen jednou. A dodává, že není spojen ani s Věcmi veřejnými. Před volbami do Poslanecké sněmovny jim měl sestavovat etický kodex, ale Michálek toto tvrzení uvádí na pravou míru: „To není přesné, spíš šlo jen o několik rad, ani bych to nenazval spoluprací,“ citují ho lidovky.cz.

Michálek se „proslavil“ loni v prosinci, kdy zveřejnil nahrávku, na níž ho poradce ministra životního prostředí Martin Knetig údajně vyzýval ke zmanipulování veřejných zakázek. Nahrál si i následný rozhovor s ministrem Pavlem Drobilem, který mu radil, aby záznam odevzdal na policii, nebo zničil. V jednu chvíli mu dokonce nabídl místo svého náměstka, pokud důkazy zmizí. Drobil po zveřejnění rozhovorů Michálka odvolal. Sám však posléze musel odstoupit.

Loading...
Témata: Libor Michálek
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kalousek rozdává rány: "Je to d*bil”. Jaký premiér, takoví ministři a celá…

22.08.2019 22:23 Aktualizováno Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek na sociálních sítích spustil kanonádu kvůli…

Babiš poslal Zemanovi na Hrad návrh na jmenování Zaorálka ministrem kultury

22.08.2019 18:33 Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes odeslal prezidentovi Miloši Zemanovi návrh na jmenování Lubomíra…

Lidovci dál bojují za ústavní ochranu vody, spustili petici

22.08.2019 17:39 KDU-ČSL připravila petici za ústavní ochranu vody. Navázala tak na návrh vlastních poslanců na…

Benešová žádala od Schillerové "jen drobné". Vyjednala 251 milionů navíc

22.08.2019 16:52 Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) vyjednala do rozpočtu úřadu na příští rok 251…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama