Dohra nedělního Moravce: Maláčová? Úplná absence mozkových buněk, ať jí vrátní školné, vysmáli se jí politici

V nedělních otázkách Václava Moravce se střetli ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) a europoslanec Luděk Niedermayer (TOP 09). Řeč byla o rozpočtu, penzích i daních. Slova členky vlády o rozpočtové odpovědnosti ale pořádně nadzvedla především pravicové politiky.

Přidejte svůj názor 178 komentářů

Jana Maláčová (ČSSD)
doporučujeme

„Rozpočtová odpovědnost je důležitá, ale nesmí to to být jenom o číslech, za těmi čísly musíme vidět i lidi a lidské osudy," hlásala v přímém přenosu Maláčová, která by například chtěla, aby se průměrná penze v roce 2021 zvýšila o 800 korun.

„Tak paní ministryně Maláčová má ekonomické vzdělání z Londýna. No jestliže tam učí takhle, tak už začínám chápat Brexit,“ vysmál se političce místopředseda TOP09 Michal Kučera.

Přidal se i jeho stranický kolega Miroslav Kalousek. „V OVM probíhá diskuze @JMalacova versus @LudekNie. I nezávislý divák musí vidět neodpovědnou demagogii ministryně, která je vlídně odkrývána Niedermaierovou kompetencí. Přestože paní ministryně zdůrazňuje, že má ekonomické vzdělání z Londýna. Měli by jí z Londýna vrátit školné,“ vzkázal předseda poslaneckého klubu TOP 09.

Nadšený ze slov Maláčové není ani ekonomický expert ODS. „Podle ministryně Maláčové jsou řeči o rozpočtové odpovědnosti v souvislosti s růstem penzí nemístné. Já za nemístné považuji, že ministrem práce a sociálních věcí je člověk bez ambice a schopnosti přijít s návrhem skutečné penzijní reformy. Navrhovat stále vyšší daně umí každý!“ tvrdí Jan Skopeček.

„OVM/Venezuele ujela upřímnost (pak se lekla): “Diskutovat o rozpočtové odpovědnosti je nemístné.” Z té ženské nás bude jednou strašně bolet hlava,“ varuje exposlanec ODS Pavel Drobil.

A s kritikou se přidali i někteří odborníci. „Mám ekonomické vzdělání z Londýna..., ale mluvila jsem s dělnicemi.... ....nesmíme obecně debatovat o rozpočtové odpovědnosti - perly @JMalacova. Úplná absence mozkových buněk,“ nešetří kritikou advokát a ekonom Petr Koblovský.

Loading...
Vstupte do diskuze (178)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dohra útoku na Feriho: Ozval se Klaus mladší i Ovčáček. A Kalousek se…

22.04.2019 22:01 Aktualizováno Útok dvou mužů na poslance TOP 09 Dominika Feriho vyvolal ostré reakce ze strany politiků. Většina…

Zeman, Babiš a Petříček komentují volby na Ukrajině. Co vzkázali…

22.04.2019 16:45 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) gratulovali herci Volodymyru…

Feri byl po napadení propuštěn z nemocnice, policie zná identitu útočníků

22.04.2019 13:06 Aktualizováno Poslanec TOP 09 Dominik Feri, který byl v neděli zraněn po napadení dvěma muži na ochutnávce vín v…

Praha vypíše tendr na přístřešky MHD, stávající smlouva je prý nevýhodná.…

22.04.2019 11:20 Praha zatím neplánuje vypsat velkou zakázku na nové lavičky tak, jak o tom v souvislosti se soutěží…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama