Dohra nedělního Moravce: Maláčová? Úplná absence mozkových buněk, ať jí vrátní školné, vysmáli se jí politici

V nedělních otázkách Václava Moravce se střetli ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) a europoslanec Luděk Niedermayer (TOP 09). Řeč byla o rozpočtu, penzích i daních. Slova členky vlády o rozpočtové odpovědnosti ale pořádně nadzvedla především pravicové politiky.

Přidejte svůj názor 178 komentářů

Jana Maláčová (ČSSD)
doporučujeme

„Rozpočtová odpovědnost je důležitá, ale nesmí to to být jenom o číslech, za těmi čísly musíme vidět i lidi a lidské osudy," hlásala v přímém přenosu Maláčová, která by například chtěla, aby se průměrná penze v roce 2021 zvýšila o 800 korun.

„Tak paní ministryně Maláčová má ekonomické vzdělání z Londýna. No jestliže tam učí takhle, tak už začínám chápat Brexit,“ vysmál se političce místopředseda TOP09 Michal Kučera.

Přidal se i jeho stranický kolega Miroslav Kalousek. „V OVM probíhá diskuze @JMalacova versus @LudekNie. I nezávislý divák musí vidět neodpovědnou demagogii ministryně, která je vlídně odkrývána Niedermaierovou kompetencí. Přestože paní ministryně zdůrazňuje, že má ekonomické vzdělání z Londýna. Měli by jí z Londýna vrátit školné,“ vzkázal předseda poslaneckého klubu TOP 09.

Nadšený ze slov Maláčové není ani ekonomický expert ODS. „Podle ministryně Maláčové jsou řeči o rozpočtové odpovědnosti v souvislosti s růstem penzí nemístné. Já za nemístné považuji, že ministrem práce a sociálních věcí je člověk bez ambice a schopnosti přijít s návrhem skutečné penzijní reformy. Navrhovat stále vyšší daně umí každý!“ tvrdí Jan Skopeček.

„OVM/Venezuele ujela upřímnost (pak se lekla): “Diskutovat o rozpočtové odpovědnosti je nemístné.” Z té ženské nás bude jednou strašně bolet hlava,“ varuje exposlanec ODS Pavel Drobil.

A s kritikou se přidali i někteří odborníci. „Mám ekonomické vzdělání z Londýna..., ale mluvila jsem s dělnicemi.... ....nesmíme obecně debatovat o rozpočtové odpovědnosti - perly @JMalacova. Úplná absence mozkových buněk,“ nešetří kritikou advokát a ekonom Petr Koblovský.

Loading...
Vstupte do diskuze (178)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Padne Babiš při volbách 2021? Opozice reaguje na výzvu Milionu chvilek

16.11.2019 21:53 Aktualizováno Lídři opozičních politických stran souhlasí s výzvami spolku Milion chvilek, které zazněly na…

Vznikne velký šik proti Babišově vládě? Minář apeloval na opoziční strany

16.11.2019 19:39 Aktualizováno Spolek Milion chvilek vyzval na dnešní demonstraci na pražské Letné demokratické opoziční strany,…

OBRAZEM: Češi účtují s Babišem. 300 tisíc lidí vyrazilo na Letnou

16.11.2019 19:06 Až 300.000 lidí dorazilo dnes do Prahy na Letnou, aby si připomněli třicáté výročí pádu…

"Čápi, vemte si ho i s hnízdem!" Demonstrace proti Babišovi dopadla nad…

16.11.2019 18:17 Aktualizováno Dnešní demonstrace dopadla podle mluvčího iniciativy Milion chvilek pro demokracii Mikuláše Mináře…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama