Eurovolby v ČR se už komplikují. Vyřazená strana se obrátí na Nejvyšší správní soud

Moravská a Slezská pirátská strana, kterou ministerstvo vnitra vyřadilo kvůli několika chybám na kandidátní listině z letošních voleb do Evropského parlamentu, se obrátí na Nejvyšší správní soud. V dopise, který je adresován ministerstvu vnitra a který má ČTK k dispozici, zakladatel strany Karel Světnička uvádí, že strana od ministerstva neobdržela výzvu k odstranění závad, a tak se domnívala, že je vše v pořádku. Žádá proto o registraci, včetně zařazení do losování čísel k označení na volebních lístcích.

Nejvyšší správní soud
doporučujeme

Ministerstvo straně vytklo, že u kandidátů nebyl přiložen doklad o státním občanství, dále u dvou kandidátů uvedené příjmení neodpovídalo údajům v evidenci obyvatel a údaj o názvu strany se neshodoval s názvem, pod kterým byla tato politická strana zaregistrována u ministerstva vnitra. Rovněž nebylo připojeno potvrzení o složení příspěvku na volební náklady.

V odůvodnění ministerstvo také uvedlo, že stranu vyzvalo prostřednictvím zmocněnce 27. března, aby závady odstranila, a to ve lhůtě do 50 dnů přede dnem voleb, tedy do 4. dubna.

"Žádná taková výzva zmocněnci od ministerstva vnitra prostřednictvím provozovatele poštovních služeb nepřišla," uvedla strana. Podle ní ministerstvo vnitra posílá poštu pro Moravskou a Slezskou pirátskou stranu jinam, než je zákonem i písemnými dokumenty doručování určeno, a to "zřejmě záměrně".

Moravská a Slezská pirátská strana se zaregistrovala u ministerstva vnitra loni v srpnu, chce se stát alternativou k parlamentní České pirátské straně.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš ruší program, má zdravotní problémy

15.06.2021 16:02 Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes absolvoval preventivní zdravotní vyšetření, kvůli kterému v pondělí…

Piráti ženou Babiše před soud, neomluvil se jim

15.06.2021 15:54 Piráti podají žalobu na premiéra Andreje Babiše (ANO) kvůli jeho výroku, že chtějí lidem zdaňovat…

Opozice přestane blokovat zákon o Dukovanech, upraví ho Senát

15.06.2021 13:23 Opoziční strany koalic Pirátů a Starostů a nezávislých (STAN) a Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09)…

Vondráček vyhlásil do poloviny července stav legislativní nouze

15.06.2021 10:40 Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) vyhlásil stav legislativní nouze na období od pondělí 14.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama