Opozice oslavuje: Ťok pochopil, že chce vlastně sám skončit. Dobrá zpráva pro všechny, kteří jezdí na D1

Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) potvrdil sílící spekulace o jeho konci ve funkci. K odchodu se podle svých slov rozhodl sám, o všem již jednal s premiérem Andrejem Babišem. Opozice tento krok vítá.

Dan Ťok, ministr dopravy

O tom, že Ťok ve vládě skončí, se mluvilo už před týdnem. Podle s jeho odchodem se však prý čekalo, dokud premiér Andrej Babiš nenajde vhodného nástupce. Tok ale tehdy řekl, že to považuje za aprílový žert. Teď serveru Novinky.cz Ťok řekl, že už nechce zůstat v politice a že na postu skutečně skončí. „Už jsem se na tom dohodl s panem premiérem," prozradil Ťok.

Opoziční politici se podivují, že Ťok vydržel ve funkci tak dlouho – je totiž nejdéle sloužícím ministrem dopravy, ve funkci je od roku 2014. „Ministr Ťok byl nejdéle sloužícím ministrem dopravy. Ale neúspěšným. Jeho setrvání ve funkci po tak dlouhou dobu lze těžko rozumně vysvětlit. Otázka také je, co vlastně řídil. Kauza kolem Kapsche ukazuje, že o dopravě jednali úplně jiní lidé z ANO,“ říká předseda ODS Petr Fiala.

„Daň Ťok končí a už dlouhodobě prý chtěl z Babišovy vlády pryč. Asi se mu nemůže nikdo divit. Uleví se jeho svědomí i všem řidičům D1,“ rýpnul si předseda TOP 09 Jiří Pospíšil.

Kritický je vůči Ťokovi i předseda STAN Petr Gazdík. „Pan premiér prozřel. Dobrá zpráva pro všechny, kteří jezdí na D1, ale zdaleka ne jen pro ně. Možná kromě rady "používejte Waze" přijdou od nového ministra i činy,“ vzkázal.

„Nakonec pan ministr Ťok pochopil, že chce vlastně sám skončit, i když si ještě před týdnem myslel, že to je aprílový žert. Teď si ten mandát vezme asi sám pan předseda Faltýnek, stejně to poslední roky dělal jako brigádu,“ rýpnul si kvůli kauze Kapsch lidovec Marian Jurečka.

„Nejdéle sloužící ministr dopravy v historii ČR končí ve funkci. Potvrdil tak to, co si cvrlikají vrabci na střeše nejméně půl roku. Osobně se mu příliš nedivím, vlna kritiky je poslední dobou extrémně silná, z větší části bych řekl oprávněně. Slovy klasika, ministr dopravy končí - ať žije ministr dopravy,“ poznamenal pirátský poslanec Ondřej Polanský.

O konci Ťoka ve funkci se mluvilo už v minulosti, důvodem byla podle některých nezvládnutá sněhová kalamita, která ochromila dálnici D1 loni v prosinci. Nedávno se také dostal do konfliktu s předsedou poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslavem Faltýnkem kvůli kauze Kapsch.

Sněmovna schválila klouzavý mandát pro ministry z řad poslanců

18.06.2021 13:44 Členové vlády by do budoucna mohli dobrovolně předat poslanecký mandát náhradníkům, dokud by měli…

Právo bránit sebe i jiné se zbraní bude v Česku ústavně zakotveno

18.06.2021 12:45 Aktualizováno Právo bránit sebe i jiné se zbraní za zákonných podmínek bude ústavně zakotveno. Sněmovna dnes beze…

Čím víc komunistů bude kandidovat na prezidenta, tím spíš do volby půjdu.…

17.06.2021 21:59 Aktualizováno ROZHOVOR – Zatím odmítá definitivně potvrdit, zda bude kandidovat na prezidenta České republiky.…

Babiš členství Česka v EU nezpochybňuje. Hovoří ale o eurokratech

17.06.2021 12:57 Aktualizováno Česká republika je pevně začleněna do Evropské unie a otázka jejího členství v ní by neměla být…

Volby by dle průzkumu vyhráli Piráti a Starostové. Koalice Spolu dotáhla…

16.06.2021 20:35 Aktualizováno Volby do Poslanecké sněmovny by na začátku června vyhrála opoziční koalice Pirátů a STAN, která…

Poslanci se za týden sejdou ke zvýšení důchodů o 300 korun

16.06.2021 17:07 K vládnímu návrhu na dodatečné zvýšení starobních, invalidních, pozůstalostních o dalších důchodů o…

Už neplatné opatření o ochraně dýchacích cest bylo podle NSS nezákonné

16.06.2021 16:28 Opatření o povinné ochraně dýchacích cest, které platilo na začátku května, bylo kvůli…

Sněmovna vyloučila ruské a čínské firmy z dostavby elektrárny Dukovany

16.06.2021 13:00 Aktualizováno Stát pro stavbu nového bloku elektrárny Dukovany nebude moci využít nabídky firem z Ruska nebo z…

Prezident Zeman u soudu hájil privatizaci Mostecké uhelné

16.06.2021 12:17 Prezident Miloš Zeman dnes při svědecké výpovědi u soudu hájil prodej státního podílu v Mostecké…

Část opozice neprosadila jednání o konci pandemického stavu

16.06.2021 09:53 Sněmovní kluby ANO, ČSSD a KSČM dnes vetovaly snahu ODS podpořenou TOP 09 i KDU-ČSL, aby dolní…

Související:

Právě se děje