Jeden z obviněných v kauze Brno-střed je z vazby venku

Státní zástupce dnes propustil z vazby jednoho z mužů stíhaných po razii na radnici Brno-střed. Důvody vazby u něj pominuly, řekl žalobce Radek Mezlík. Ve vazbě zůstávají čtyři obvinění. Policie zasahovala na Brně-středu začátkem března.

Přidejte svůj názor

Soud, ilustrační foto
doporučujeme

Devět lidí obvinila z účasti na organizované zločinecké skupině, zjednání výhody při zadávání veřejných zakázek a z úplatkářských trestných činů. Pět lidí skončilo ve vazbě, a to včetně bývalého radního Brna-středu Jiřího Švachuly a bývalého místostarosty městské části Brno-Ivanovice Petra Liškutina (oba dříve ANO).

"Mohu potvrdit, že jsem dnes propustil jednoho z obviněných z vazby na svobodu, protože důvody vazby v jeho případě pominuly," řekl Mezlík. Jde o jednoho z tria podnikatelů, tedy Petra Kaláška, Pavla Ovčarčina či Lubomíra Smolku, kteří po razii skončili ve vazbě stejně jako Švachula a Liškutin. Kdo jmenovitě vazbu opustil, ale státní zástupce neřekl.

Z vazby může po stížnosti propustit obviněného soud. Vazbu také stíhanému může ukončit sám státní zástupce, pokud sezná, že důvody vazby pominuly. Všech pět mužů ve vazbě už dříve podalo proti vazbě stížnost, o žádné z nich ale brněnský krajský soud ještě nerozhodl. V jednom z případů je tedy už bezpředmětná.

Policie se při razii zajímala především o zakázky investičního odboru z minulého volebního období. Tehdy byl Švachula místostarostou, v novém volebním období byl radním. Zastupitelstvo ho kvůli kauze z rady už odvolalo. Švachulu i Liškutina hnutí ANO vyloučilo. Stíhaným hrozí 10,5 až 16 let vězení. Další čtyři obvinění jsou od začátku stíháni na svobodě.

Loading...
Témata: Brno | vazba | soudy | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Klaus to přepískl? Hudebník podal trestní oznámení kvůli slovům o…

26.06.2019 00:07 Aktualizováno Zlínský písničkář, textař a aktivista Ziggy Horváth podal trestní oznámení na exprezidenta Václava…

Demonstrace na Letné neunikla téměř nikomu, ukázal výzkum

25.06.2019 20:41 Nedělní demonstraci na pražské Letné proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a za nezávislost…

Hejtmanka Jermanová se hájí: Na úřadě k pochybení nedošlo

25.06.2019 17:27 Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) je přesvědčena , že při uzavírání…

Zeman dorazil na "svou" Vysočinu. Pustil se do demonstrantů proti Babišovi

25.06.2019 17:26 Aktualizováno Účastníci demonstrací proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a za spravedlivou justici podle…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama