Vláda mimořádně projedná zprávu NKÚ. Pozve i Babišem kritizovaného prezidenta Kalu

Vláda chce mimořádně projednat výroční zprávu Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ). Po dnešním jednání kabinetu to novinářům řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Vláda přizvala na příslušné zasedání prezidenta NKÚ Miloslava Kalu. Babiš minulý týden kritizoval Kalu v návaznosti na výroční zprávu, ve které úřad hodnotí fungování České republiky v loňském roce. Kabinet se proti ní ohradil dopisem.

Přidejte svůj názor

Vláda ČR
doporučujeme

NKÚ před týdnem ve své zprávě uvedl, že stát není schopen správně reagovat na dynamické změny ve společnosti, ať už jde o digitalizaci, zjednodušení daňových povinností, úspory energií, sociální bydlení či dopravu.

Babiš závěry NKÚ odmítl mimo jiné s tím, že Kala dělá opakovaně politiku, přitom se sám chová nehospodárně při stavbě nového sídla úřadu. Šéf NKÚ reagoval slovy, že dělá svou práci podle toho, co je definované v ústavě a zákoně.

Babiš dnes řekl, že vláda se chce zprávou zabývat. "My jsme požádali pana prezidenta NKÚ, abychom měli možnost s ním projednat na vládě výroční zprávu, protože my ji neprojednáváme. My jsme mu k tomu napsali dopis, protože zkrátka se nám obsah té zprávy nelíbí. Pan prezident přislíbil, že to s námi projedná. Uvidíme, jestli mu bude ten termín, který jsme navrhli, vyhovovat," uvedl Babiš.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš vytočil politologa: To si dělá srandu? Fraška, režimní kádr, nedá se…

21.11.2019 21:11 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš si získal na svou stranu část lidí projevem,který pronesl 17. listopadu.V něm…

Babišovi se nelíbí, že vláda rozhoduje o platech starostů

21.11.2019 19:20 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) považuje za absurdní, že vláda rozhoduje o výši odměn starostů a dalších…

Studenti vyzvali premiéra Babiše, aby se jasně vyjádřil k situaci v…

21.11.2019 17:23 Studenti vysokých škol vyzvali v dopise premiéra Andreje Babiše (ANO), aby odsoudil reakci Číny na…

Pod petici lidovců za ústavní ochranu vody už se podepsaly tisíce lidí

21.11.2019 17:04 KDU-ČSL posbírala po celé republice už kolem 20.000 podpisů pod petici za ústavní ochranu vody a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama