Dan Ťok vrací úder kritikům: Řeknu vám, co si o vás skutečně myslím...

Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) po počátečním zapírání potvrdil spekulace o tom, že odchází z funkce. Opozioční politici jeho krok uvítali, Ťok totiž v minulosti opakovaně čelil kritice nejen za situaci na dálnici D1. Právě svým kritikům teď Ťok poslal ostrý vzkaz.

Dan Ťok
doporučujeme

Nad odchodem Dana Ťoka ve funkci se zaradoval nejeden opoziční poslanec. „Ministr Ťok končí. Bez sentimentu-je to dobrá zpráva. Jen se trochu obávám Babišovy personální kreativity při výběru dalšího z řady “odborníků” aneb nebudou nám vládnout nemehla, že jo...“ poznamenal například první místopředseda hnutí STAN Vít Rakušan.

Přidal se i předseda ODS Petr Fiala, který připomněl, že ministr Ťok byl nejdéle sloužícím ministrem dopravy. „Ale neúspěšným. Jeho setrvání ve funkci po tak dlouhou dobu lze těžko rozumně vysvětlit. Otázka také je, co vlastně řídil. Kauza kolem Kapsche ukazuje, že o dopravě jednali úplně jiní lidé z ANO.,“ rýpnul si.

Kriticky se k Ťokovi vyjadřovali téměř všichni politici napříč opozičními stranami. Těm všem poslal končící ministr prostřednictvím twitteru. „Moji oblíbení kritici a opoziční politici měli nutkavou potřebu sdělit svůj názor na mě a na moje působení. Tak já bych jim rád sdělil, co si já myslím o nich: 'Vůbec nic!',“ rýpnul si do těch, které jeho odchod potěšil.

Sám Ťok se nechal slyšet, že končí dobrovolně a že se na tomto kroku už dříve dohodl s premiérem Andrejem Babišem. Končící šéf rezortu dopravy doplnil, že se do budoucna politice nechce věnovat. Zda složí i poslanecký mandát, si ale ještě podle svých slov rozmyslí.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš se odmítl omluvit Pirátům, kteří jej k tomu vyzvali v předžalobní…

12.06.2021 11:45 Premiér Andrej Babiš (ANO) se odmítl omluvit Pirátům, kteří jej k tomu minulý týden vyzvali v…

Kauzu Babišova střetu zájmů převzal evropský žalobce

12.06.2021 09:22 Nově fungující Úřad evropského veřejného žalobce (EPPO) převzal kauzu střetu zájmů premiéra Andreje…

Pražský hrad bude před summitem NATO nasvícen modrou barvou

11.06.2021 17:12 Pražský hrad bude v neděli, v předvečer konání summitu NATO, nasvícen modrou barvou symbolizující…

Stát plánuje pro neziskovky na rok 2022 dotace 8,5 miliardy

11.06.2021 16:36 Stát plánuje v příštím roce poskytnout neziskovým organizacím na prospěšné projekty 8,49 miliardy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama