Nestydatý Babiš. Jak si tohle může dovolit? Známý umělec se pořádně naštval

Premiér Andrej Babiš (ANO) se nechal slyšet, že by předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj měl rezignovat na svou funkci, pokud by byl obviněn v současném vyšetřování možné korupce v tendru na mýtné. Jeho slova vytočila českého výtvarníka a bývalého šéfa Národní galerie v Praze Milana Knižáka.

Andrej Babiš (ANO)
doporučujeme

Knižák ve svém textu "Něco tak nestydatého..." připomíná slova, která v nedělní diskuzi televize Prima pronesl Andrej Babiš. Ten uvedl, že v případě, když bude ředitel antimonopolního úřadu Petr Rafaj obviněn, očekává jeho rezignaci.

„To si dovolí pronést premiér naši země, který je sám již dlouho obviněn a hlásí se k tomu, že dokud člověk není pravomocně odsouzen, platí presumpce neviny. Rezignovat v žádném případě nehodlá.“ uvedl umělec s odkazem na premiérova dřívější prohlášení.

„Pro Andreje Babiše platí presumpce neviny a pro ostatní ne? S něčím tak nestydatým jsem se již dlouho nesetkal. Tento člověk bez morálních zásad rozhoduje o osudu naši země. Pozn.: Petra Rafaje jsem nikdy neviděl a nic o něm nevím,“ dodal Knižák.

Do Babiše se kvůli tomu pustil i někdejší premiér Mirek Topolánek. „Ano, u vrcholných funkcí státní správy po obvinění zpravidla očekáváme rezignaci. U volených zástupců bývala mez citlivosti kdysi dokonce posunuta i k prostému podezření. Takže, bude-li Babiš obviněn, očekávám od něj... ...vlastně už nic,“ posteskl si na twitteru Topolánek

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vláda zřejmě odmítne návrh zmrazit platy ústavních činitelů

12.06.2021 14:22 Návrh premiéra Andreje Babiše (ANO) zmrazit platy ústavních činitelů včetně soudců pro příští rok…

Babiš se odmítl omluvit Pirátům, kteří jej k tomu vyzvali v předžalobní…

12.06.2021 11:45 Premiér Andrej Babiš (ANO) se odmítl omluvit Pirátům, kteří jej k tomu minulý týden vyzvali v…

Kauzu Babišova střetu zájmů převzal evropský žalobce

12.06.2021 09:22 Nově fungující Úřad evropského veřejného žalobce (EPPO) převzal kauzu střetu zájmů premiéra Andreje…

Pražský hrad bude před summitem NATO nasvícen modrou barvou

11.06.2021 17:12 Pražský hrad bude v neděli, v předvečer konání summitu NATO, nasvícen modrou barvou symbolizující…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama