Já to řeknu tatínkovi a tatínek vám vyhlásí válku. Politici komentují plány na novou stranu Václava Klause ml.

Václav Klaus ml. po vyloučení z ODS kvůli protistranickému chování uvedl, že hodlá založit vlastní stranu. Informace zaujala řadu politiků i politologů, především v souvislosti s informací, že členem by měl být i exprezident a Václav Klaus.

Václav Klaus ml.
doporučujeme

Jedním ze zásadních důvodů vyloučení Klause ml. byla jeho podpora kandidáta SPD v senátních volbách Ladislava Jakla proti kandidátovi ODS Vladimíru Kratinovi. Napojení poslance Václava Klause ml. na jiné strany potvrdilo i jeho znovuzvolení předsedou školského výboru sněmovny, které mělo patřit členům ODS a kteří nedokázali prosadit svého kandidáta, jelikož Klause ml. podpořili poslanci ANO, SPD a KSČM.

Jenže blízká spolupráce a názorová spřízněnost ve volbách znamená i konkurenci. "Václav Klaus mladší chystá novou stranu, představí ji po evropských volbách...Berme to z lepší strany: politický podnikatel Tomio Okamura se zřejmě brzy bude muset vrátit k podnikání v turistice," napsal na Twitteru politolog a publicista Jiří Pehe. Podle něj bude Klausovo uskupení úspěšně konkurovat SPD Tomia Okamury.

Stejně vnímá plánovaný politický subjekt i poslanec KSČM Jiří Dolejš. "Konkurence pro Okamuru... vzniká další nacionálně orientovaný subjekt," napsal na sociálních sítích.

Politiky z jiných stran zaujalo, že prvním konkrétním jménem politika, který by měl do strany vstoupit je otec Václava Klause ml. a bývalý prezident ČR. "Otec a syn by byli. Chybí už snad jenom ten Duch Svatý," okomentoval záměr Klausů v duchu křesťanského zázemí KDU-ČSL poslanec strany Marian Jurečka.

"Nevím proč mně přišel na mysl citát z pohádky S čerty nejsou žerty ...já to řeknu tatínkovi a tatínek vám vyhlásí válku... Klaus mladší představí po volbách svou stranu, členem bude i exprezident," napsal k politickému spojenectví dosluhující předseda STAN Petr Gazdík.

Klaus ml. by do strany rád nalákal poslance i senátory, zatím však nejsou známá další jména jeho potencionálních sympatizantů. 

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš ruší program, má zdravotní problémy

15.06.2021 22:17 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes absolvoval preventivní zdravotní vyšetření, kvůli kterému v pondělí…

Piráti ženou Babiše před soud, neomluvil se jim

15.06.2021 15:54 Piráti podají žalobu na premiéra Andreje Babiše (ANO) kvůli jeho výroku, že chtějí lidem zdaňovat…

Opozice přestane blokovat zákon o Dukovanech, upraví ho Senát

15.06.2021 13:23 Opoziční strany koalic Pirátů a Starostů a nezávislých (STAN) a Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09)…

Vondráček vyhlásil do poloviny července stav legislativní nouze

15.06.2021 10:40 Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) vyhlásil stav legislativní nouze na období od pondělí 14.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama