Telička jako workoholik. Hnutí Hlas vypustilo předvolební VIDEO

Sloganem "Workoholik ve vašich službách" představí hnutí Hlas europoslance Pavla Teličku jako lídra kandidátky v kampani před květnovými volbami do Evropského parlamentu. Hnutí dnes v Praze uvedlo volební klip a odstartovalo horkou fázi kampaně. Kandidáti se v příštích týdnech chystají do regionů, kde budou u kulatých stolů na náměstích diskutovat s voliči. Na kampaň počítá hnutí se zhruba pěti miliony korun a chce se stát relevantní silou na politické scéně.

Přidejte svůj názor 18 komentářů

Pavel Telička
doporučujeme

Propagační materiály hnutí prezentují Teličku jako prvního vyjednávače o vstupu Česka do Evropské unie, prvního velvyslance při EU, prvního eurokomisaře či pátého nejaktivnějšího europoslance. Nabízí i výčet jeho práce včetně nachozených kilometrů a litrů čaje vypitého během pěti let v Evropském parlamentu. "Již více než 28 let prosazuji zájmy ČR v Evropě," zdůrazňuje v brožuře Telička.

Hnutí se charakterizuje jako reformní, prozápadní, demokratická a otevřená politická platforma. Plánuje fungovat jako "politický startup" s ambicemi, které přesahují evropské volby. Telička zdůraznil, že další členové kandidátky jsou vzdělaní, kvalifikovaní a dynamičtí. "Hnutí Hlas ví, co chce, jde do toho. Začíná nabírat svalovou hmotu nejen v podobě kandidátů, ale i podpory, která přichází od mladých lidí," řekl Telička.

zdroj: YouTube

Hlas počítá na volby s pětimilionovým rozpočtem. Na dotaz ČTK nechtěl Telička konkretizovat, jaký by si představoval volební výsledek. "Myslím, že není žádná strana, která se hrne do toho, aby začala spekulovat nad čísly. Nicméně máme vlastní průzkum. Víme, že máme velmi slušný volební potenciál. A ten musíme v rámci kampaně naplnit," řekl.

Telička před pěti lety vedl kandidátku ANO do Evropského parlamentu, dvojka kandidátky Hlasu europoslanec Petr Ježek byl na druhém místě. Oba se do velké míry podíleli na programu ANO pro evropské volby. Telička později působil i jako expert ANO pro zahraniční politiku, přestože nebyl členem hnutí. Oba se s ANO rozešli kvůli odlišným názorům s předsedou hnutí Andrejem Babišem na evropskou i českou politiku.

Telička při dnešní tiskové konferenci vyvolal smích, když označil hnutí Hlas za hnutí ANO. "To se mi teda povedlo, to bude reklama. Myslím, že teprve teď jsme prolomili ty bariéry a dostaneme se do médií," žertoval poté.

Loading...
Vstupte do diskuze (18)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zvýšení daňové slevy na poplatníka a na manželku? Vláda pirátský návrh…

19.05.2019 10:33 Vláda v pondělí zřejmě odmítne návrh poslanců Pirátů, kteří chtějí zvýšit základní daňovou slevu na…

Volební právo od 16 let? Vláda zřejmě návrh STAN smete ze stolu

18.05.2019 14:42 Poslanecký návrh Starostů, podle něhož by komunální politiky směli volit lidé už od šestnácti let…

Co bude s rodičovským příspěvkem? Vláda v pondělí dostane návrh na jeho…

18.05.2019 14:16 Vláda by měla v pondělí dostat návrh na zvýšení rodičovské od ledna příštího roku z nynějších 220…

Babišovi tečou nervy? Piráty nazval partou diletantů a novodobých marxistů…

18.05.2019 14:09 Aktualizováno Jak vás již server EuroZprávy.cz informoval, čeští Piráti se rozhodli zažalovat Evropskou komisi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama