Rafajovy miliony v obálkách? Opozice i neziskovky tlačí na Babiše, aby se šéfa ÚOHS zbavil

Šéf Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj má pořádný průšvih. Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) u něj doma našli při březnové prohlídce asi dva miliony korun v hotovosti. Podle řady politiků je to alarmující.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Jiří Pospíšil přišel k volbám
doporučujeme

Při domovní prohlídce, která se uskutečnila 7. března, měla policie najít peníze hned na několika místech – například v obálkách zastrkaných za oblečením nebo ve skříni. Celkově šlo asi o dva miliony korun, což odpovídá zhruba Rafajově ročnímu hrubému platu i se všemi bonusy a odměnami.

Uvedl to deník Právo s odvoláním na své zdroje. A protože šéf antimonopolního úřadu nedokázal dostatečně doložit, odkud pochází, policisté je zabavili.

Zpráva znepokojila některé české politiky. „Pane @AndrejBabis, vím, že toho teď máte dost, odvolat odborníky, co vlastně nebyli odborníci, dá práci. Nemyslíte ale, že by to chtělo řešit konečně i šéfa ÚOHS Rafaje, u kterého policie našla dva miliony v hotovosti v obálkách? Pokud tedy nevěříte, že byly určené pro Ježíška,“ napsala například na twitteru první místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

„Novákovou s Ťokem Andrej Babiš vyměnil kvůli tomu, že neudělali nic. Rafaj, který udělal minimálně dva miliony, zůstává pořád ve své funkci. Asi tomu začínám rozumět,“ přidal se její stranický šéf Jiří Pospíšil.

„Jako super, že ministryně Nováková končí, dělala fakt kraviny, ale prosím Vás: u předsedy antimonopolního úřadu našli doma 2 mega v hotovosti!!! 2 mega!!!v hotovosti. U šéfa antimonopolního úřadu!!!“ poznamenala mluvčí ODS Jana Havelková.

„Obálky plné peněz - to už tu bylo! Pane premiére @AndrejBabis, jak dlouho bude Vláda ČR ještě tolerovat chování předsedy @UOHS_CZ?“ ptá se prostřednictvím twitteru organizace Amnesty International.

Loading...
Vstupte do diskuze (13)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Foldyna čelil vyloučení z ČSSD. Cesta do pekel, jde o mnohem víc, reagují…

21.09.2019 09:59 Jaroslav Foldyna včera nebyl vyloučen z ČSSD, vedení strany k tomu nenašlo dostatek hlasů.…

Abolice? Ovčáček vysvětlil, co má prezident Zeman v plánu

21.09.2019 09:12 Hradní mluvčí Jiří Ovčáček se rozhodl vysvětlit, proč prezident Miloš Zeman v televizním vysílání…

Zemana vyřeší příroda, doufá europoslanec. Ovčáček vypálil do protiútoku

20.09.2019 23:14 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman na sebe strhl pozornost slovy o případném udělení abolice premiéru Andreji…

Ostrá dohra Jílkové: Foldyna jen kroutí hlavou. Tohle by prý měli pouštět…

20.09.2019 23:14 Aktualizováno Diskuzní pořad české televize Máte slovo dlouhodobě vyvolává velmi ostré reakce. někteří volají po…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama