Václav Klaus mladší rýpe do svých kritiků: Nejdříve Vás ignorují, pak se Vám smějí...

Václav Klaus ml. připravuje vstup nové strany na politickou scénu. Rád by do ni nalákal současné poslance. Uvedl, že členem bude i jeho otec a bývalý prezident Václav Klaus.

Přidejte svůj názor 15 komentářů

Václav Klaus ml.
doporučujeme

Václav Klaus ml. v rozhovoru pro Blesk přiznal, že bude předsedou strany. Nehodlá existenci nového politického subjektu maskovat termínem hnutí, podobně jako vládní hnutí ANO Andreje Babiše. „Nemám rád schovávání. Preferuji politickou stranu, když bude okolo nějaké hnutí, bude to dobře,“ uvedl Klaus ml.

Zajímavou informací je, že členem by měl být i jeho otec bývalý ministr financí, premiér a prezident ČR, ale měl by stranu spíše zaštiťovat. „Má velké mezinárodní renomé a velký dosah mají také ideje, které jeho institut šíří. Přece jen už je mu 78 let. Už nemá, myslím si, ani chuť na náměstích zkoušet, jestli dostaneme osm procent nebo sedm a čtvrt,“ popsal Klaus ml. představy o působení slavnějšího otce, které by mělo být v emeritní roli zatím neexistujícího subjektu.

Podle vyjádření Klause ml. má sám politik vládní ambice. Na nabídku premiéra Babiše ohledně účasti ve vládě by se vyjádřil pozitivně. „Smyslem politiky je vládnout, a něco tím voličům doručit,“ řekl v rozhovoru politik vyloučený z poslaneckého klubu ODS, kvůli opakovanému vystupování proti straně.

O tom, že má Klaus ml. nemalé ambice svědčí i citát z jeho facebookového účtu, který aktuálně Klaus ml. vyvěsil. „Citát pro dnešní den: Nejdříve Vás ignorují, pak se Vám smějí, pak s Vámi bojují a pak vyhrajete. Mahátma Gándhí indický politik 1869-1948,“ napsal dnes na sociální síti politik.

S finančním krytím by strana neměla mít takový problém, jelikož Klause by mělo penězi podpořit několik podnikatelů, které zná, uvedl v rozhovoru. Horší situace je podle něj s lidmi, hodlá tak nalákat několik poslanců a senátorů, jestli však někdo na jeho nabídku hodlá kývnout v současnosti není známo.

Loading...
Vstupte do diskuze (15)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nehoráznost, likvidace důchodců, to je sprosté. Prezidentský kandidát se…

15.09.2019 22:36 Aktualizováno Petr Hannig nechápe, proč se žádná z parlamentních stran, která se obrací před volbami k voličům…

Okamura si v České televizi podal moderátorku

15.09.2019 10:52 Aktualizováno Na zastavení trestního stíhání premiéra Andreja Babiše (ANO) jsou různé reakce. Premiér se v…

Největší chyba! Největší zrada! Moderátor demonstrací 1989 říká: KSČ se…

15.09.2019 06:42 Publicista a scénárista Miroslav Anton z Plzně, který spolumoderoval demonstrace na náměstí v…

Státní rozpočet je na KRIZI špatně připraven, varuje NKÚ

15.09.2019 06:40 Státní rozpočet je na případnou ekonomickou recesi připraven ještě hůře, než tomu bylo před deseti…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama