Salvini přijel do Prahy, Okamura se chlubí fotkou z Karlova mostu

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura se v Praze sešel s italským ministrem vnitra Matteem Salvinim. Okamura o tom dnes informoval na svém facebookovém účtu. Hovořili o strategii pro květnové volby do Evropského parlamentu (EP). Nacionalistické a protiimigrační strany chtějí před volbami spojit síly a po nich v EP vytvořit společnou frakci. Oznámily to začátkem tohoto týdne v Miláně, kam je sezval předseda protiimigrační strany Liga a italský vicepremiér Salvini.

Tomio Okamura, předseda SPD
doporučujeme

Okamura na sociální síti zveřejnil fotografii se Salvinim pořízenou u Karlova mostu. "Evropský parlament je jediné místo, kde můžeme prosadit změnu v Evropě a bojovat za svobodu a suverenitu evropských národů - a proto je zcela nutné v těchto volbách uspět," uvedl Okamura k evropským volbám. Itálie by podle něj svým hlasem v EU mohla Česku pomoci řešit například otázku kvality dovážených potravin.

Se Salvinim mluvil Okamura také o migraci. "Hovoříme také o společných konkrétních krocích a návrzích řešení, abychom zajistili bezpečnost a svobodu našich občanů. Matteo již ostatně řadu těchto kroků v praxi velmi úspěšně realizuje," uvedl.

Ideovým základem spojenectví evropských nacionalistických stran je návrat pravomocí z Bruselu jednotlivým členským státům. Ekonomické otázky a sociální politiku vnímají rozdílně.

SPD chystá v Praze za dva týdny demonstraci nazvanou "Ne diktátu Evropské unie", které by se měli zúčastnit i předseda holandské Strany pro Svobodu Geert Wilders a předsedkyně francouzského Národního sdružení Marine Le Pen.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš ruší program, má zdravotní problémy

15.06.2021 22:17 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes absolvoval preventivní zdravotní vyšetření, kvůli kterému v pondělí…

Piráti ženou Babiše před soud, neomluvil se jim

15.06.2021 15:54 Piráti podají žalobu na premiéra Andreje Babiše (ANO) kvůli jeho výroku, že chtějí lidem zdaňovat…

Opozice přestane blokovat zákon o Dukovanech, upraví ho Senát

15.06.2021 13:23 Opoziční strany koalic Pirátů a Starostů a nezávislých (STAN) a Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09)…

Vondráček vyhlásil do poloviny července stav legislativní nouze

15.06.2021 10:40 Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) vyhlásil stav legislativní nouze na období od pondělí 14.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama