Komunisté si rýpli do Starostů. Soudruzi mě baví, vrátil jim úder Gazdík

Poslanec za STAN (Starostové a nezávislí) Vít Rakušan byl zvolen předsedou strany. Na víkendovém sjezdu strany neměl protikandidáta a vystřída dosavadního předsedu a zakladatele STAN Petra Gazdíka.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Vít Rakušan
doporučujeme

Předání předsednického křesla Vítu Rakušanovi bylo známe již dopředu, protože o dalším kandidátovi se neuvažovalo. Politici jiných stran však přesto volbě věnovali pozornosti.

Náklonost nově zvolenému předsedovi stran vyjádřil předseda největší opoziční strany Petr Fiala (ODS)."Gratuluji @Vit_Rakusan ke zvolení předsedou @STANcz a těším se na další spolupráci," gratuloval Fiala a naznačil názorovou blízkost a politickou spolupráci.

Myšlenka zarezonovala i u Víta Rakušana. "Děkuji, pane předsedo, i já se těším na spolupráci při boji proti politice marketingu," odpovědel mu na Twitteru předseda STAN a mezi řádky přidal kritickou výtku směřující k vládnímu hnutí ANO. Středové a pravicové parlamentní strany dlouhodobě spolupracují a nejen podle vřelých gratulací se dá očekávat, že budou uvažovat o koaliční nebo jiné spolupráci v nadcházejících volbách.

Ke spolupráci vyzval nové vedení i Miroslav Kalousek (TOP 09). "Blahopřeji @Vit_Rakusan ke zvolení předsedou @STANcz. Není to žádný rychlovýrobek PR agentury. Má za sebou bohaté zkušenosti z komunální a krajské politiky i z práce ze sněmovny. Bude to dobrý předseda," Kalousek rovněž narazil na politické metody vládního hnutí ANO. TOP 09 a STAN kandidují ve společné koalici do nadcházejících evropských voleb.

Kritičtější apel zazněl od předsedy KSČM Vojtěcha Filipa."Hnutí STAN volí nového předsedu. Petr Gazdík, dá se říct, nechává hnutí osudu. Vít Rakušan je naopak přesvědčen, že STAN má převzít vládní zodpovědnost. Naštěstí pro nás, rozhodují občané. Selský rozum je nejlepší rádce a trocha skromnosti není na škodu," napsal na adresu strany Fiip na Facebooku.

Komunistického zájmu o novinky u Starostů a nezávislých si všiml i odstupující předseda. "Soudruzi mě baví!" zareagoval.

Pobavení u Petra Gazdíka vyvolalo v rámci komunistického komentáře nejspíš to, že sice podle FIlipa nechal STAN na pospas, ale zároveň byl zvolen místopředsedou strany.

Loading...
Vstupte do diskuze (13)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dohra útoku na Feriho: Ozval se Klaus mladší i Ovčáček. A Kalousek se…

22.04.2019 22:01 Aktualizováno Útok dvou mužů na poslance TOP 09 Dominika Feriho vyvolal ostré reakce ze strany politiků. Většina…

Zeman, Babiš a Petříček komentují volby na Ukrajině. Co vzkázali…

22.04.2019 16:45 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) gratulovali herci Volodymyru…

Feri byl po napadení propuštěn z nemocnice, policie zná identitu útočníků

22.04.2019 13:06 Aktualizováno Poslanec TOP 09 Dominik Feri, který byl v neděli zraněn po napadení dvěma muži na ochutnávce vín v…

Praha vypíše tendr na přístřešky MHD, stávající smlouva je prý nevýhodná.…

22.04.2019 11:20 Praha zatím neplánuje vypsat velkou zakázku na nové lavičky tak, jak o tom v souvislosti se soutěží…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama