Komunisté si rýpli do Starostů. Soudruzi mě baví, vrátil jim úder Gazdík

Poslanec za STAN (Starostové a nezávislí) Vít Rakušan byl zvolen předsedou strany. Na víkendovém sjezdu strany neměl protikandidáta a vystřída dosavadního předsedu a zakladatele STAN Petra Gazdíka.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Vít Rakušan
doporučujeme

Předání předsednického křesla Vítu Rakušanovi bylo známe již dopředu, protože o dalším kandidátovi se neuvažovalo. Politici jiných stran však přesto volbě věnovali pozornosti.

Náklonost nově zvolenému předsedovi stran vyjádřil předseda největší opoziční strany Petr Fiala (ODS)."Gratuluji @Vit_Rakusan ke zvolení předsedou @STANcz a těším se na další spolupráci," gratuloval Fiala a naznačil názorovou blízkost a politickou spolupráci.

Myšlenka zarezonovala i u Víta Rakušana. "Děkuji, pane předsedo, i já se těším na spolupráci při boji proti politice marketingu," odpovědel mu na Twitteru předseda STAN a mezi řádky přidal kritickou výtku směřující k vládnímu hnutí ANO. Středové a pravicové parlamentní strany dlouhodobě spolupracují a nejen podle vřelých gratulací se dá očekávat, že budou uvažovat o koaliční nebo jiné spolupráci v nadcházejících volbách.

Ke spolupráci vyzval nové vedení i Miroslav Kalousek (TOP 09). "Blahopřeji @Vit_Rakusan ke zvolení předsedou @STANcz. Není to žádný rychlovýrobek PR agentury. Má za sebou bohaté zkušenosti z komunální a krajské politiky i z práce ze sněmovny. Bude to dobrý předseda," Kalousek rovněž narazil na politické metody vládního hnutí ANO. TOP 09 a STAN kandidují ve společné koalici do nadcházejících evropských voleb.

Kritičtější apel zazněl od předsedy KSČM Vojtěcha Filipa."Hnutí STAN volí nového předsedu. Petr Gazdík, dá se říct, nechává hnutí osudu. Vít Rakušan je naopak přesvědčen, že STAN má převzít vládní zodpovědnost. Naštěstí pro nás, rozhodují občané. Selský rozum je nejlepší rádce a trocha skromnosti není na škodu," napsal na adresu strany Fiip na Facebooku.

Komunistického zájmu o novinky u Starostů a nezávislých si všiml i odstupující předseda. "Soudruzi mě baví!" zareagoval.

Pobavení u Petra Gazdíka vyvolalo v rámci komunistického komentáře nejspíš to, že sice podle FIlipa nechal STAN na pospas, ale zároveň byl zvolen místopředsedou strany.

Loading...
Vstupte do diskuze (13)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Export do Číny? Svaz průmyslu chce omezit bariéry, Petříček volá po…

17.09.2019 12:23 Čeští politici by měli při jednáních s Čínou usilovat o omezení bariér pro vstup českých firem na…

Právo bránit se zbraní? Senátoři chystají doplnění Ústavy

17.09.2019 11:59 Zakotvit do ústavního pořádku právo bránit se legálně drženou zbraní má chystaná senátorská novela,…

Kolik Miloš Zeman utratí a jaký má plat? Na tohle jdou peníze státu

17.09.2019 10:14 Aktualizováno V roce 2020 má ze státního rozpočtu dostat kancelář prezidenta republiky více než 400 milionů korun…

Nebudeme mít děti a budeme vegetariány? Ke změně klimatu je třeba…

17.09.2019 10:08 Ke změně klimatu je podle premiéra Andreje Babiše (ANO) třeba přistupovat racionálně, nikoliv tak,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama