Dan Ťok končí ve Sněmovně, vzdal se poslaneckého mandátu

Končící ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) končí nejen na ministerstvu, ale i v Poslanecké sněmovně. Už minulý týden Ťok řekl, že se do budoucna nechce věnovat politice.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Dan Ťok
doporučujeme

Ťok se pondělí notářským zápisem vzdal poslaneckého mandátu, uvádí deník Právo. Ve sněmovně, kam byl zvolen za Karlovarský kraj, by ho měla nahradit pětapadesátiletá Iva Kalátová, členka městského zastupitelstva v Rotavě a zastupitelka kraje.

Poslanecký slib má složit v úterý při zahájení dubnové schůze dolní parlamentní komory. Deník také upozorňuje na to, že prvním náhradníkem byl sice Roman Procházka, ten se však mandátu vzdal a uvolnil Kalátové místo.

Ťok nechtěl svůj konec ve Sněmovně blíže komentovat. "Jeden z 200 toho prosazuje strašně málo. Já dám tu šanci někomu, kdo má větší chuť," zdůvodnil ČTK složení mandátu. "Pravda je, že už se balím. Přebírám ty hromady materiálů, které mám na stole, a dělám v tom pořádek," dodal.

Ťok byl ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR v roce 2017 lídrem hnutí ANO 2011 v Karlovarském kraji. Získal 5 014 preferenčních hlasů a stal se tak poslancem. O jeho konci na ministerstvu se spekulovalo dlouhodobě. Už v květnu 2018 prohlásil, že zvažuje konec svého vládního angažmá.

Definitivní odchod z ministerstva Ťok ohlásil 8. dubna 2019. tehdy uvedl, že se rozmýšlel už zhruba rok, jestli má odejít z funkce a demisi podal už v lednu 2019, tu ovšem zamítl premiér Andrej Babiš. Dodal, že si ještě rozmyslí, zda složí i poslanecký mandát. 

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dohra útoku na Feriho: Ozval se Klaus mladší i Ovčáček. A Kalousek se…

22.04.2019 22:01 Aktualizováno Útok dvou mužů na poslance TOP 09 Dominika Feriho vyvolal ostré reakce ze strany politiků. Většina…

Zeman, Babiš a Petříček komentují volby na Ukrajině. Co vzkázali…

22.04.2019 16:45 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) gratulovali herci Volodymyru…

Feri byl po napadení propuštěn z nemocnice, policie zná identitu útočníků

22.04.2019 13:06 Aktualizováno Poslanec TOP 09 Dominik Feri, který byl v neděli zraněn po napadení dvěma muži na ochutnávce vín v…

Praha vypíše tendr na přístřešky MHD, stávající smlouva je prý nevýhodná.…

22.04.2019 11:20 Praha zatím neplánuje vypsat velkou zakázku na nové lavičky tak, jak o tom v souvislosti se soutěží…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama