Kdo bude Česko zastupovat v europarlamentu? Zájem mají kryptobaron, ukulelistka i majordomka

Europoslanci by se letos chtěli stát "kryptobaron", ukulelistka, překladatel ze sanskrtu, předsedkyně Klubu labužnických pohodářů, šéfka spolku Větráme školy, majordomka nebo pilot závodních vozů. Vyplývá to z porovnání profesí kandidátů pro volby do Evropského parlamentu, které dnes provedla ČTK.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Sídlo Evropského parlamentu
doporučujeme

Patrně nejvzdělanější kandidátku mají Vědci pro Českou republiku, na níž ani jeden z adeptů není bez vysokoškolského titulu na rozdíl od adeptů uskupení Pro Česko nebo Jsi pro. Nejvíce titulů mají ale u svého jména poslanec SPD Jan Hrnčíř (PhDr. Ing. Mgr. MBA, LL.M.), další adept hnutí Karel Schmeidler (doc. Ing. arch. PhDr. CSc.) a Eugen Sigismund Freimann (PhDr. ThDr. Mgr. Ph.D., M.A.), který kandiduje za Rozumné.

Kategorii neobvyklých jmen by mohli reprezentovat státní zaměstnankyně Jiřina Niké Hájek (za Dělnickou stranu sociální spravedlnosti), vedoucí ministerského oddělení Michael Pascal Večeř (za Hlas) nebo spisovatelka Ivana Schubert Dickfeld (za SPD).

Netradičními profesemi se prezentovali především kandidáti uskupení Ano, vytrollíme europarlament. Jedničkou kandidátky je "youtuberka Sejroška - Šimering expert" Lucie Schejbalová, dvojkou "kryptobaron" Antonín Capoušek. Na jejich devítičlenné kandidátce jsou také kouzelník Antonín Fuksa a ekolog Martin Šlachta, který se prezentuje jako "imitátor Václava Havla".

Národní socialisté mají mezi kandidáty majordomku Ljudmilu Fomkinu. Ukulelistku a zároveň předsedkyni Evropské pirátské strany Markétu Gregorovou nasadili Piráti na druhé místo své kandidátky. Předsedkyně Klubu labužnických pohodářů Dagmar Krylová (za ČSNS) je dvojkou kandidátky Patriotů pro neutralitu.

Předsedkyně spolku Větráme školy Miroslava Průchová kandiduje za uskupení Pro zdraví a sport spolu se zakladatelkou ženského hokeje v Plzni Věrou Pavlíčkovou.

Překladatel ze sanskrtu Jan Kozák (za Národní demokracii) je na kandidátce s Rozumnými. Pilot závodních vozů Hynek Charouz kandiduje za Alternativu pro Českou republiku. Předseda republikánské strany Miroslav Sládek se prezentuje jako "bojovník proti bezpráví a totalitě". Koordinování cen a vzhledu obchodů se zřejmě věnuje "Pricing & Merchandising Coordinator" Romana Šimková (KAN).

Z celkového počtu 844 kandidátů mají pouze dva shodné jméno i příjmení, a to Jaroslavové Kuchařové - jeden z ANO a druhý z uskupení Cesta odpovědné společnosti.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Padne Babiš při volbách 2021? Opozice reaguje na výzvu Milionu chvilek

16.11.2019 21:53 Aktualizováno Lídři opozičních politických stran souhlasí s výzvami spolku Milion chvilek, které zazněly na…

Vznikne velký šik proti Babišově vládě? Minář apeloval na opoziční strany

16.11.2019 19:39 Aktualizováno Spolek Milion chvilek vyzval na dnešní demonstraci na pražské Letné demokratické opoziční strany,…

OBRAZEM: Češi účtují s Babišem. 300 tisíc lidí vyrazilo na Letnou

16.11.2019 19:06 Až 300.000 lidí dorazilo dnes do Prahy na Letnou, aby si připomněli třicáté výročí pádu…

"Čápi, vemte si ho i s hnízdem!" Demonstrace proti Babišovi dopadla nad…

16.11.2019 18:17 Aktualizováno Dnešní demonstrace dopadla podle mluvčího iniciativy Milion chvilek pro demokracii Mikuláše Mináře…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama