Kdo bude Česko zastupovat v europarlamentu? Zájem mají kryptobaron, ukulelistka i majordomka

Europoslanci by se letos chtěli stát "kryptobaron", ukulelistka, překladatel ze sanskrtu, předsedkyně Klubu labužnických pohodářů, šéfka spolku Větráme školy, majordomka nebo pilot závodních vozů. Vyplývá to z porovnání profesí kandidátů pro volby do Evropského parlamentu, které dnes provedla ČTK.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Sídlo Evropského parlamentu
doporučujeme

Patrně nejvzdělanější kandidátku mají Vědci pro Českou republiku, na níž ani jeden z adeptů není bez vysokoškolského titulu na rozdíl od adeptů uskupení Pro Česko nebo Jsi pro. Nejvíce titulů mají ale u svého jména poslanec SPD Jan Hrnčíř (PhDr. Ing. Mgr. MBA, LL.M.), další adept hnutí Karel Schmeidler (doc. Ing. arch. PhDr. CSc.) a Eugen Sigismund Freimann (PhDr. ThDr. Mgr. Ph.D., M.A.), který kandiduje za Rozumné.

Kategorii neobvyklých jmen by mohli reprezentovat státní zaměstnankyně Jiřina Niké Hájek (za Dělnickou stranu sociální spravedlnosti), vedoucí ministerského oddělení Michael Pascal Večeř (za Hlas) nebo spisovatelka Ivana Schubert Dickfeld (za SPD).

Netradičními profesemi se prezentovali především kandidáti uskupení Ano, vytrollíme europarlament. Jedničkou kandidátky je "youtuberka Sejroška - Šimering expert" Lucie Schejbalová, dvojkou "kryptobaron" Antonín Capoušek. Na jejich devítičlenné kandidátce jsou také kouzelník Antonín Fuksa a ekolog Martin Šlachta, který se prezentuje jako "imitátor Václava Havla".

Národní socialisté mají mezi kandidáty majordomku Ljudmilu Fomkinu. Ukulelistku a zároveň předsedkyni Evropské pirátské strany Markétu Gregorovou nasadili Piráti na druhé místo své kandidátky. Předsedkyně Klubu labužnických pohodářů Dagmar Krylová (za ČSNS) je dvojkou kandidátky Patriotů pro neutralitu.

Předsedkyně spolku Větráme školy Miroslava Průchová kandiduje za uskupení Pro zdraví a sport spolu se zakladatelkou ženského hokeje v Plzni Věrou Pavlíčkovou.

Překladatel ze sanskrtu Jan Kozák (za Národní demokracii) je na kandidátce s Rozumnými. Pilot závodních vozů Hynek Charouz kandiduje za Alternativu pro Českou republiku. Předseda republikánské strany Miroslav Sládek se prezentuje jako "bojovník proti bezpráví a totalitě". Koordinování cen a vzhledu obchodů se zřejmě věnuje "Pricing & Merchandising Coordinator" Romana Šimková (KAN).

Z celkového počtu 844 kandidátů mají pouze dva shodné jméno i příjmení, a to Jaroslavové Kuchařové - jeden z ANO a druhý z uskupení Cesta odpovědné společnosti.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dohra útoku na Feriho: Ozval se Klaus mladší i Ovčáček. A Kalousek se…

22.04.2019 22:01 Aktualizováno Útok dvou mužů na poslance TOP 09 Dominika Feriho vyvolal ostré reakce ze strany politiků. Většina…

Zeman, Babiš a Petříček komentují volby na Ukrajině. Co vzkázali…

22.04.2019 16:45 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) gratulovali herci Volodymyru…

Feri byl po napadení propuštěn z nemocnice, policie zná identitu útočníků

22.04.2019 13:06 Aktualizováno Poslanec TOP 09 Dominik Feri, který byl v neděli zraněn po napadení dvěma muži na ochutnávce vín v…

Praha vypíše tendr na přístřešky MHD, stávající smlouva je prý nevýhodná.…

22.04.2019 11:20 Praha zatím neplánuje vypsat velkou zakázku na nové lavičky tak, jak o tom v souvislosti se soutěží…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama