Jaromír Soukup prezidentem? Zeman si bere čas na rozmyšlenou

Dnešní oznámení o plánované prezidentské kandidatuře Jaromíra Soukupa zaskočilo i zástupce Pražského hradu. Tiskový mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček pro EuroZprávy.cz uvedl, že se prezident Miloš Zeman k tématu vyjádří až ve čtvrtek.

Jaromír Soukup
doporučujeme

Poprvé promluvil Soukup o možné kandidatuře včera na obrazovkách TV Barrandov, když odpovídal na dotaz jednoho z diváků. „Já o tom docela vážně uvažuji,“ uvedl miliardář a mediální magnát. Opíral se o „slušnou podporu ve výzkumech“, které podle jeho slov ukazují, že jen jeden z 10 Čechů jej „opravdu nemusí“, naopak 90 % lidí jej zná.

Dnes ráno pak kandidaturu potvrdil prostřednictvím twitterového účtu TV Barrandov. „Když jsem viděl tu velkou podporu ze strany veřejnosti, tak jsem přemýšlel, že to stojí za zvážení. A rozhodl jsem se, že to v tom roce 2023 opravdu zkusím,“ cituje Soukupa stanice na Twitteru. Příspěvek uzavírá velkými písmeny napsaná věta „Jaromír Soukup oznámil kandidaturu na prezidenta ČR“.

Redakce serveru EuroZprávy.cz se rozhodla zeptat tiskového mluvčího současné hlavy státu Jiřího Ovčáčka, co na Soukupovu kandidaturu říká úřadující prezident Miloš Zeman a jaké mu dává šance. Soukupovo oznámení, zdá se, prezidentskou kancelář zaskočilo.

„K tématu se pan prezident vyjádří ve čtvrtek v pravidelném rozhovoru na TV Barrandov,“ uvedl pro EuroZprávy.cz Jiří Ovčáček. Do natáčení Týdne s prezidentem si tedy bere čas na rozmyšlenou.

img-responsive

Tiskový mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. | foto: Jan Nebřenský / INCORP images

Jde už o několikátý zvrat v politické kariéře Jaromíra Soukupa. Ten nejprve letos v lednu oznámil vznik hnutí List Jaromíra Soukupa, zhruba před měsícem však prozradil, že v barvách hnutí nehodlá nikam kandidovat. V politice se angažoval už v minulosti, pomáhal s financováním kampaně Strany zelených a za Demokratickou stranu zelených kandidoval v roce 2009 v eurovolbách.

Známý je především jako majitel mediálních firem Médea Group a Empresa Media, pod jeho mediální impérium spadá i TV Barrandov, na které svého času moderoval hned jedenáct pořadů včetně diskuzního formátu s úřadujícím prezidentem Milošem Zemanem.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kauzu Babišova střetu zájmů převzal evropský žalobce

12.06.2021 21:01 Aktualizováno Nově fungující Úřad evropského veřejného žalobce (EPPO) převzal kauzu střetu zájmů premiéra Andreje…

Vláda zřejmě odmítne návrh zmrazit platy ústavních činitelů

12.06.2021 14:22 Návrh premiéra Andreje Babiše (ANO) zmrazit platy ústavních činitelů včetně soudců pro příští rok…

Babiš se odmítl omluvit Pirátům, kteří jej k tomu vyzvali v předžalobní…

12.06.2021 11:45 Premiér Andrej Babiš (ANO) se odmítl omluvit Pirátům, kteří jej k tomu minulý týden vyzvali v…

Pražský hrad bude před summitem NATO nasvícen modrou barvou

11.06.2021 17:12 Pražský hrad bude v neděli, v předvečer konání summitu NATO, nasvícen modrou barvou symbolizující…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama