Sucho a eroze půdy v Česku v přímém přenosu: fotografie rozpoutala hádku mezi politiky

Česko dlouhodobě trápí sucho, s čímž souvisí i problematická eroze půdy . Zejména pro zemědělství se jedná o velmi komplikovaný jev. Opoziční poslanec Jan Farský (STAN) konfrontoval s problémem ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO).

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Jan Farský
doporučujeme

Diskuzi mezi oběma politiky rozproudila provokativní fotografie europoslance Stanislava Polčáka (STAN)."Na cestě do Štrasburku: eroze půdy v praxi. Prosím pošlete někdo tu fotku panu Brabcovi," okomentoval europoslanec provokativní fotografii dokládající špatný stav české zemědělské půdy. Pořídil ji při cestě na zasedání Evropského parlamentu ve Štrasburku.

"A jak to vypadá s protierozní vyhláškou, jejíž přijetí už 3 roky odkládáte?Bude? Kdy? Děkuji!" přidal se s dotazem na ministra životního prostředí opoziční poslanec a první místopředseda Starostů Jan Farský. Zároveň se podivoval, že vláda nepřijala legislativu, která by měla problému zamezit.

Ministr Brabec odpověděl s tím, že se podle něj jedná o přirozenou věc a problematiku spadající do gesce ministerstva zemědělství. "Řekněte, prosím, panu Polčákovi,že při kombinaci silného sucha,určitého typu půdy a orby prostě tento efekt vzniká. Ale je to spíš dotaz na MZe," reagoval na sociální síti Brabec.

Farského překvapilo, že ministr životního prostředí nepovažuje problém za závažný. "Ten efekt znamená ročně miliardové škody a od ministra životního prostředí bych čekal více než jen vyjádření, že takový efekt prostě vzniká...Vám to přijde v pořádku? A jak to vidíte s tou protierozní vyhláškou?"

"Takže popořádku.. Vadí mi to,ale při určité kombinaci faktorů tomu nelze technicky zabránit. A mnoho protierozních opatření se už dnes realizuje dle DZES5. Protierozní vyhlášku chceme v průběhu letošního roku," uvedl v diskuzi Richard Brabec, že by si změny představoval v průběhu roku.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kalousek přiznal, že je prezident Zeman užitečný. Ale komu?

25.04.2019 10:05 Poslanec a bývalý ministr financí Miroslav Kalousek dnes na Twitteru uvedl, že „Miloš Zeman je…

loading...

Feri u nás dostal po čuni. Měl vědět, že za blbé kecy a naparování to…

25.04.2019 08:52 K útoku na poslance TOP 09 Dominika Feriho se vyjádřil i senátor Ivo Valenta, který je na Slovácku,…

Šašek Hašek, šašek Babiš. Kalousek se naštval kvůli zdanění restitucí,…

24.04.2019 22:58 Aktualizováno Poslanci definitivně přehlasovali Senát a rozhodli, že církve mají od příštího roku platit daň z…

Zastupitelé Prahy 4 svrhli vedení, novou starostkou je Michalcová

24.04.2019 22:56 Praha 4 má ode dneška nové vedení, opozice si s koalicí vyměnily role. Zastupitelé nakonec odvolali…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama