Sucho a eroze půdy v Česku v přímém přenosu: fotografie rozpoutala hádku mezi politiky

Česko dlouhodobě trápí sucho, s čímž souvisí i problematická eroze půdy . Zejména pro zemědělství se jedná o velmi komplikovaný jev. Opoziční poslanec Jan Farský (STAN) konfrontoval s problémem ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO).

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Jan Farský
doporučujeme

Diskuzi mezi oběma politiky rozproudila provokativní fotografie europoslance Stanislava Polčáka (STAN)."Na cestě do Štrasburku: eroze půdy v praxi. Prosím pošlete někdo tu fotku panu Brabcovi," okomentoval europoslanec provokativní fotografii dokládající špatný stav české zemědělské půdy. Pořídil ji při cestě na zasedání Evropského parlamentu ve Štrasburku.

"A jak to vypadá s protierozní vyhláškou, jejíž přijetí už 3 roky odkládáte?Bude? Kdy? Děkuji!" přidal se s dotazem na ministra životního prostředí opoziční poslanec a první místopředseda Starostů Jan Farský. Zároveň se podivoval, že vláda nepřijala legislativu, která by měla problému zamezit.

Ministr Brabec odpověděl s tím, že se podle něj jedná o přirozenou věc a problematiku spadající do gesce ministerstva zemědělství. "Řekněte, prosím, panu Polčákovi,že při kombinaci silného sucha,určitého typu půdy a orby prostě tento efekt vzniká. Ale je to spíš dotaz na MZe," reagoval na sociální síti Brabec.

Farského překvapilo, že ministr životního prostředí nepovažuje problém za závažný. "Ten efekt znamená ročně miliardové škody a od ministra životního prostředí bych čekal více než jen vyjádření, že takový efekt prostě vzniká...Vám to přijde v pořádku? A jak to vidíte s tou protierozní vyhláškou?"

"Takže popořádku.. Vadí mi to,ale při určité kombinaci faktorů tomu nelze technicky zabránit. A mnoho protierozních opatření se už dnes realizuje dle DZES5. Protierozní vyhlášku chceme v průběhu letošního roku," uvedl v diskuzi Richard Brabec, že by si změny představoval v průběhu roku.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ovčáček se obořil na Hřiba. Ten se mu vysmál

19.07.2019 17:04 Aktualizováno Pražský primátor Zdeněk Hřib se stal terčem útoků ze strany mluvčího prezidenta Miloše Zemana,…

Kraje budou mít miliardu na sociální služby 29. července, chybí ještě…

19.07.2019 14:38 Schválenou miliardu korun na dofinancování sociálních služeb budou mít kraje na svých účtech 29.…

Odpověď na audit o Babišovi? Česko chce víc času, žádá Brusel o…

19.07.2019 12:36 Aktualizováno Ministerstvo pro místní rozvoj požádá Evropskou komisi, aby prodloužila třicetidenní lhůtu na…

Praha si nebezpečně zahrává? V zahraničí se píše o nepříjemném dění v Česku

19.07.2019 09:01 Server Politico se zaměřil na situaci kolem pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti). „Postoj…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama