V roce 2023 bude kandidovat fejkový kandidát, řekl Ovčáček do očí Soukupovi

Miliardář Jaromír Soukup je prvním známým kandidátem pro prezidentskou volbu v roce 2023. Ve včerejším vydání pořadu Moje zprávy na TV Barrandov mu mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček tváří v tvář řekl, že v příští prezidentské volbě se bude o post hlavy státu ucházet „fejkový kandidát“. Soukupa ale na mysli neměl.

Jiří Ovčáček
doporučujeme

Jaromír Soukup se ve včerejším vydání pořadu Moje zprávy nejprve pochlubil, že každý lepší zpravodajský server měl o jeho kandidatuře na prezidenta „otvírák“. Následně potvrdil, že nešlo o žádný pozdní aprílový žertík, ale o oficiální oznámení. „V roce 2023 budu kandidovat na prezidenta,“ řekl na rovinu.

img-responsive

Jaromír Soukup | foto: Twitter

Po konci monologu udělal Soukup několik kroků směrem k hostovi pořadu, kterým byl tiskový mluvčí současné hlavy státu Jiří Ovčáček. „Pane Ovčáčku, žádná otázka,“ vyzval jej miliardář k tomu, aby si vzal slovo.

Mluvčí prezidenta mu nejprve pogratuloval rozhodnutí a pak začal hodnotit jeho šance. „Jste v tuto chvíli na čele pelotonu, protože nevím o nikom dalším, kdo by jasně řekl, že bude v roce 2023 kandidovat, takže gratuluji k odvaze, bude potřeba,“ vyjádřil se Ovčáček.

„Teď se na vás sesypou a hodně se sesypou. Budou vás probírat odshora dolů, budou se rozčilovat, kádrovat,“ pokračoval prezidentův mluvčí. Soukup podle něj předběhl „levicové liberály, kteří v roce 2023 vytáhnou nějakého ‚fejkového kandidáta‛, který bude hovořit o slušnosti, lásce a pravdě“. „Bude to dlouhá cesta a budu vám držet palce,“ vzkázal na závěr.

Názor prezidenta Miloše Zemana, který se Soukupem pravidelně debatuje v pořadu Týden s prezidentem, se nám v úterý sehnat podařilo. „K tématu se pan prezident vyjádří ve čtvrtek v pravidelném rozhovoru na TV Barrandov,“ odpověděl mluvčí Ovčáček na dotaz serveru EuroZprávy.cz.

Soukup se v politice angažoval už v minulosti, v roce 2009 neúspěšně kandidoval v eurovolbách. Letos v lednu oznámil vznik hnutí List Jaromíra Soukupa, zhruba před měsícem však prozradil, že v barvách hnutí nehodlá nikam kandidovat. Známý je především jako majitel mediálních firem Médea Group a Empresa Media, pod jeho mediální impérium spadá i TV Barrandov.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cenu pro osobnost, která výrazně přispěla ke svobodě a demokracii, dostane…

14.06.2021 16:30 Česká a slovenská transatlantická cena pro osobnost, která výrazně přispěla ke svobodě a demokracii…

Ministerstvo chce omezit podíl agenturních pracovníků ve firmách

14.06.2021 14:58 Ministerstvo práce se chystá předložit návrh novely o zaměstnanosti, podle které by agenturní…

ČSSD podpoří zmrazení platů ústavních činitelů, dál kritizuje změnu výpočtu

14.06.2021 14:02 Vládní ČSSD podporuje zmrazení platů ústavních činitelů pro příští rok, jak jej navrhuje v…

Pražský magistrát propustí zhruba sedm procent zaměstnanců, kolem 160 lidí

14.06.2021 11:57 Pražský magistrát propustí do konce letošního roku sedm procent z celkem asi 2300 zaměstnanců, tedy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama