V roce 2023 bude kandidovat fejkový kandidát, řekl Ovčáček do očí Soukupovi

Miliardář Jaromír Soukup je prvním známým kandidátem pro prezidentskou volbu v roce 2023. Ve včerejším vydání pořadu Moje zprávy na TV Barrandov mu mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček tváří v tvář řekl, že v příští prezidentské volbě se bude o post hlavy státu ucházet „fejkový kandidát“. Soukupa ale na mysli neměl.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Jiří Ovčáček
doporučujeme

Jaromír Soukup se ve včerejším vydání pořadu Moje zprávy nejprve pochlubil, že každý lepší zpravodajský server měl o jeho kandidatuře na prezidenta „otvírák“. Následně potvrdil, že nešlo o žádný pozdní aprílový žertík, ale o oficiální oznámení. „V roce 2023 budu kandidovat na prezidenta,“ řekl na rovinu.

img-responsive

Jaromír Soukup | foto: Twitter

Po konci monologu udělal Soukup několik kroků směrem k hostovi pořadu, kterým byl tiskový mluvčí současné hlavy státu Jiří Ovčáček. „Pane Ovčáčku, žádná otázka,“ vyzval jej miliardář k tomu, aby si vzal slovo.

Mluvčí prezidenta mu nejprve pogratuloval rozhodnutí a pak začal hodnotit jeho šance. „Jste v tuto chvíli na čele pelotonu, protože nevím o nikom dalším, kdo by jasně řekl, že bude v roce 2023 kandidovat, takže gratuluji k odvaze, bude potřeba,“ vyjádřil se Ovčáček.

„Teď se na vás sesypou a hodně se sesypou. Budou vás probírat odshora dolů, budou se rozčilovat, kádrovat,“ pokračoval prezidentův mluvčí. Soukup podle něj předběhl „levicové liberály, kteří v roce 2023 vytáhnou nějakého ‚fejkového kandidáta‛, který bude hovořit o slušnosti, lásce a pravdě“. „Bude to dlouhá cesta a budu vám držet palce,“ vzkázal na závěr.

Názor prezidenta Miloše Zemana, který se Soukupem pravidelně debatuje v pořadu Týden s prezidentem, se nám v úterý sehnat podařilo. „K tématu se pan prezident vyjádří ve čtvrtek v pravidelném rozhovoru na TV Barrandov,“ odpověděl mluvčí Ovčáček na dotaz serveru EuroZprávy.cz.

Soukup se v politice angažoval už v minulosti, v roce 2009 neúspěšně kandidoval v eurovolbách. Letos v lednu oznámil vznik hnutí List Jaromíra Soukupa, zhruba před měsícem však prozradil, že v barvách hnutí nehodlá nikam kandidovat. Známý je především jako majitel mediálních firem Médea Group a Empresa Media, pod jeho mediální impérium spadá i TV Barrandov.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejlepší prezident po roce 1989? Havel převálcoval Zemana, ukazuje průzkum

22.11.2019 13:53 Aktualizováno Nejlepším prezidentem po roce 1989 byl podle mínění lidí Václav Havel. Jako nejlepšího ho v…

Za stíháním Babiše stál Chovanec? Novinář Přibil má být obžalován pro…

22.11.2019 13:12 Policie navrhuje obžalovat novináře Marka Přibila za pomluvu kvůli textu zveřejněnému na serveru…

Babiš slibuje: Národní investiční plán představíme do Vánoc

22.11.2019 12:53 Vláda představí Národní investiční plán do Vánoc. Na setkání s představiteli českého stavebnictví…

Nervozita v TOP 09. Kdo bude novým předsedou? Strana je rozpolcená

22.11.2019 12:25 Téměř přesně deset let po ustavujícím sněmu si TOP 09 v neděli zvolí čtvrtého předsedu.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama