Dcera zavražděného Němcova přijela do Česka. Jednala s Petříčkem o Rusku

Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) se dnes setkal se zakladatelkou Nadace Borise Němcova Žannou Němcovovou. Ministr na schůzce vyjádřil podporu všem, kdo usilují o dodržování lidských práv a občanských svobod v Rusku, uvedlo v tiskové zprávě ministerstvo zahraničí. S Němcovovou se dnes v Praze setkal také předseda opoziční ODS Petr Fiala.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ministerstvo zahraničí
doporučujeme

"Setkal jsem se dnes s výjimečnou a statečnou ženou, zakladatelkou Nadace Borise Němcova, Žannou Němcovovou. Diskutovali jsme o společných projektech v Praze i Bruselu a také o stavu lidských práv a svobod v Rusku, o tom, jak je důležité se nevzdávat," komentoval Petříček schůzku na twitteru.

Ministr s dcerou zavražděného ruského politika Němcova mluvil i o činnosti Akademického centra Borise Němcova, které funguje na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a u jehož založení nadace stála. Němcovová v této souvislosti zmínila přípravu letní školy pro novináře a aktivisty z Ruska. Debatovali také o aktuální politické situaci v Rusku a o ruské zahraniční politice.

S Němcovovou se setkal i Fiala. "Mluvili jsme o lidských právech, současném Rusku, jeho budoucnosti, o projektech Nadace Borise Němcova," napsal k setkání na twitteru.

Němcov patřil k předním kritikům ruského prezidenta Vladimira Putina. V únoru 2015 byl zastřelen, když přecházel most přes řeku Moskvu. Moskevský soud odsoudil za Němcovovu vraždu Čečence Zaura Dadajeva k 20 rokům za mřížemi a čtyři Dadajevovy komplice k trestům v rozmezí 11 až 19 let. Podle pozdějšího vyjádření právního zástupce Němcovovy dcery se ale nepodařilo najít skutečné organizátory a objednatele vraždy.

Němcovová několik měsíců po vraždě svého otce emigrovala do Německa kvůli obavám o vlastní bezpečí. V Německu pracuje jako reportérka ruské sekce televizní a rozhlasové stanice Deutsche Welle.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dohra útoku na Feriho: Ozval se Klaus mladší i Ovčáček. A Kalousek se…

23.04.2019 22:34 Aktualizováno Útok dvou mužů na poslance TOP 09 Dominika Feriho vyvolal ostré reakce ze strany politiků. Většina…

Komunisté se ze zdanění náhrad radují, opozice chystá žalobu

23.04.2019 18:22 Komunisté uvítali dnešní rozhodnutí Sněmovny, která přehlasovala Senát a schválila zdanění…

Církve zaplatí daně z náhrad. Sněmovna přehlasovala veto Senátu

23.04.2019 17:53 Církve mají od příštího roku platit daň z peněžitých náhrad, které dostávají od státu za majetek…

Kdo všechno poletí se Zemanem do Číny? Doprovod mu budou dělat i známí…

23.04.2019 17:19 Prezident Miloš Zeman se během pracovní cesty do Číny setká s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem i…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama