Hrad Jaromíra Soukupa? To by byla teprve ostuda. Pokud by za vším nebylo něco jiného

Komentář Radima Červenky - Jaromír Soukup je velmi kontroverzní postava. Oznámením své prezidentské kandidatury zaskočil řadu lidí. Pravděpodobně však kandidaturu nebere vážně ani sám Soukup, jen naskočil do rozjetého vlaku estrády prezidentských voleb.

Přidejte svůj názor 258 komentářů

Alexandra Udženija vyvolala svou účastí na Soukupově oslavě rozruch
doporučujeme

Moderátor a zároveň vlastník TV Barrandov proslul množstvím moderovaných pořadů na vlastním kanálu stejně jako jejich úrovní připomínající nepovedenou pouťovou komedii. Na tom by nebylo nic příliš divného jelikož televizní obrazovky nabízí pokleslou zábavu v pravidelných intervalech.

Jaromír Soukup je jen protagonistou jedné z neúspěšných variant tohoto druhu televizních pořadů. Není totiž žádným tajemstvím, že sledovanost jeho pořadů je mizerná a zájem o ně stále klesá. Samotná TV Barrandov je zároveň v nedobrých ekonomických číslech, což se sledovaností logicky souvisí. Variantou jak ji oživit, může být ohlášení kandidatury na prezidenta. K reálné kandidatuře má zatím Soukup opravdu daleko, nemá ani nutné podpisy občanů ani poslanců nebo senátorů. Jenže pro svou reklamu je ani nepotřebuje.

Výzkumy i historická zkušenost ukazují, že čeští občané mají hlavu státu dlouhodobě v úctě. Jenže komedie podobné té, kterou právě rozehrává vlastník mediální skupiny Soukup, jsou nevyhnutelným důsledkem zavedení přímé prezidentské volby. Poslanci a senátoři ji svého času odhlasovali, aby odvedli pozornost od korupčních skandálů tehdejší politické scény. Nedbali varování politologů, že změna volby hlavy státu přinese víc starostí než užitku, a tak tragikomické divadlo pokračuje.

Marketingový potenciál prezidentských voleb je aktuálně velmi dobře pozorovatelný. Neúspěšní prezidentští kandidát Jiří Drahoš, Pavel Fischer nebo Marek Hilscher svůj neúspěch lehce přetavili v politický zisk v senátních volbách.

Soukupův manévr je podobný, udělal ze sebe prezidentského kandidáta, aby strhl pozornost a pomohl svému byznysu. Zatímco nelze pochybovat o Drahošových ambicích i reálných šancích v prezidentských volbách uspět, v případě nervózně gestikulujícího moderátora se dá hovořit jen o groteskním kalkulu. Jaromír Soukup nebude jediným, který tenhle výpočet dokáže spočítat. Jestli se jedná o důstojný přístup k volbě prezidenta České republiky ať si čtenář zodpoví sám.

Loading...
Vstupte do diskuze (258)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Politici grilovali Českou televizi. Ta zareagovala

17.10.2019 20:24 Poslanci dnes večer pokračovali v debatě o starších výročních zprávách České televize (ČT). Výtky…

Vazby zpřetrhány. Praha ukončila sesterskou smlouvu s Pekingem

17.10.2019 17:53 Pražští zastupitelé dnes definitivně ukončili platnost sesterské smlouvy s čínským Pekingem. Na…

Pražské zastupitelstvo se pohádalo kvůli záchodům

17.10.2019 17:50 Zástupci pražské koalice Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN) na dnešním…

Skandál u pražských Pirátů: Šéfka zastupitelů rezignovala, navezla se do…

17.10.2019 17:50 Aktualizováno Předsedkyně pražských zastupitelů za Piráty Michaela Krausová rezignovala na svou funkci.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama