Vyznamenání shrábl, Zemanovi nefandí. Hejma si podal prezidenta

Prezident Miloš Zeman je často kritizován, že uděluje vyznamenání svým přátelům, v případě zpěváka Ondřeje Hejmy, který loni obdržel Medaili Za zásluhy to tak není. Hejma totiž přiznal, že není fanouškem současné hlavy státu.

Předávání státních vyznamenání při stém výročí založení Československa 28. října 2018

Hudebník Ondřej Hejma patřil k osobnostem, které si loni převzaly z rukou prezidenta Miloše Zemana státní vyznamenání, konkrétně Medaili Za zásluhy o stát v oblasti umění. Frontman kapely Žlutý pes se však věnoval i novinařině a dodnes je pravidelným komentátorem politického dění. V rozhovoru pro Expres se nyní vyjádřil právě na adresu současné hlavy státu.

„Jenom proto, že mi pan prezident milostivě udělil nějakou medaili, to ještě z člověka nedělá nějakého jeho fanouška,“ konstatuje Hejma, který vzápětí připomněl, že Miloše Zemana naopak ve svých sloupcích vždy kritizoval a on to prý dobře ví. Nakonec si k němu však našel určitou cestu.

Podle Hejmy mohla právě kritika Zemana být důvodem, proč jej prezident ocenil. „Možná proto, že jsem ho kritizoval, jsem to vyznamenání dostal. Tak to prostě chodí,“ svěřil se Hejma, který patří k obdivovatelům bývalého prezidenta Václava Klause. Přiznává i to, že volí ODS.

Na exprezidenta Klause nakonec přišla řeč, když hudebník hodnotil budoucí slovenskou prezidentku Zuzanu Čaputovou. „Celý život působila v neziskové sféře, což člověka utváří. Něco to znamená. Někdo je akademik jako Klaus, někdo je byznysmen. Neziskovka je ale zvláštní kvalifikace pro prezidenta. Hlavní ale je, čím oslovila své voliče,“ uzavřel.

V nedávném rozhovoru pro XTV, pro kterou pravidelně komentuje dění nejen na české politické scéně, se Hejma věnoval i tématu brexitu, který přirovnal k rozpadu Československa. Proces odchodu Velké Británie z EU označil za „smutný příběh“. „Základní problém je v Bruselu, byla to EU, kdo vyděsil chudáky Brity neřízenou migrací, až se rozhodli, že odejdou,“ nechal se slyšet.

Pospíšil dál povede pražskou buňku TOP 09

19.06.2021 18:02 Bývalý ministr spravedlnosti a europoslanec Jiří Pospíšil dnes obhájil vedení pražské organizace…

Kulhánek se sešel se Zemanem, jednali o prioritách diplomacie

19.06.2021 15:56 Česko usiluje o uspořádání dvou summitů během předsednictví EU, které zemi čeká v druhé polovině…

ČSSD má volební program, kandidátky schválí až v červenci

18.06.2021 18:48 Říjnové sněmovní volby budou v očích ČSSD zápasem o to, kdo zaplatí náklady epidemie covidu-19.…

Nejvýznamnějším uskupením s xenofobními prvky je podle ministerstva nadále…

18.06.2021 16:22 Nejvýznamnějším uskupením s dominujícími "xenofobními a vyhroceně nacionalistickými prvky" zůstalo…

Sněmovna schválila klouzavý mandát pro ministry z řad poslanců

18.06.2021 13:44 Členové vlády by do budoucna mohli dobrovolně předat poslanecký mandát náhradníkům, dokud by měli…

Právo bránit sebe i jiné se zbraní bude v Česku ústavně zakotveno

18.06.2021 12:45 Aktualizováno Právo bránit sebe i jiné se zbraní za zákonných podmínek bude ústavně zakotveno. Sněmovna dnes beze…

Čím víc komunistů bude kandidovat na prezidenta, tím spíš do volby půjdu.…

17.06.2021 21:59 Aktualizováno ROZHOVOR – Zatím odmítá definitivně potvrdit, zda bude kandidovat na prezidenta České republiky.…

Babiš členství Česka v EU nezpochybňuje. Hovoří ale o eurokratech

17.06.2021 12:57 Aktualizováno Česká republika je pevně začleněna do Evropské unie a otázka jejího členství v ní by neměla být…

Volby by dle průzkumu vyhráli Piráti a Starostové. Koalice Spolu dotáhla…

16.06.2021 20:35 Aktualizováno Volby do Poslanecké sněmovny by na začátku června vyhrála opoziční koalice Pirátů a STAN, která…

Poslanci se za týden sejdou ke zvýšení důchodů o 300 korun

16.06.2021 17:07 K vládnímu návrhu na dodatečné zvýšení starobních, invalidních, pozůstalostních o dalších důchodů o…

Související:

Právě se děje