Jako projev Jakeše? Mezi Piráty a Babišem to při interpelacích jiskřilo

Mezi poslanci Pirátů a premiérem Andrejem Babišem (ANO) to při dnešních sněmovních interpelacích jiskřilo. Pirátský poslanec Mikuláš Ferjenčík v diskusi o bulharských aktivitách energetické společnosti ČEZ a o Národním investičním plánu nařkl ministerského předsedu z toho, že se chová jako buran a blábolí. Předseda pirátskách poslanců Jakub Michálek přirovnal Babišovo vystoupení k projevu předlistopadového šéfa komunistů Miloše Jakeše. Babiš předtím zpochybňoval odbornost pirátských poslanců a prohlašoval, že si ve Sněmovně dělají jen marketing.

Přidejte svůj názor 73 komentářů

Mikuláš Ferjenčík mluví a nemračí se u toho!
doporučujeme

Spory odstartovala debata o tom, co je obchodní a akciová společnost a aktivní vlastnictví, o kterém mluvil v souvislosti s firmou ČEZ předseda pirátských poslanců Jakub Michálek. Stát musí mít podle něho aktuální informace o hospodaření, řešit nejdůležitější problémy a bulharské aktivity firmy by vláda měla sledovat.

"Chápu, že pan poslanec nemá žádné zkušenosti z hlediska toho, co se tady snaží diskutovat," odpověděl mu Babiš, podle kterého jsou informace o aktivitách ČEZ důvěrné a ani jako premiér je nemůže mít. "Vy nás vlastně nabádáte k nějakému trestnému činu. Děláte si tady marketing a tváříte se, že tomu rozumíte," prohlásil Babiš. Michálek mu opáčil, že jeho způsob, jak útočí na poslance, je zcela nevhodný.

Babiš následně přirovnal diskusi s Michálkem k tomu, jako by debatoval s kardiologem. Michálek podle premiéra používá názvy, které neexistují. Babiš například řekl, že ČEZ není obchodní společnost, ale akciová společnost. "Chtěl bych poprosit pana premiéra, aby se tady přestal chovat jako buran," reagoval pirátský poslanec Mikuláš Ferjenčík, podle kterého sama ČEZ o sobě píše, že jde o obchodní společnost. Podle Michálka Babiš trapně zpochybňuje erudici ostatních poslanců, ač zjevně nerozumí právu.

Michálek předsedu vlády kritizoval i při následné diskusi o Národním investičním plánu. "Pokud (Babiš) 30 minut tady mluví o věcech, na které se nikdo neptal, jako že potřebujeme školky a školy, hledáme miliardy, tak mně to přijde opravdu jako projev Miloše Jakeše," řekl Michálek.

Předseda poslanců ODS Zbyněk Stanjura uvedl, že "hnutí ANO a sám pan premiér jsou ve vládě už šestým rokem jako kritika sebe samých. "Říkají: 'Nikdo nikdy to neudělal lépe než tak, jak to chystáme my'," dodal. Poslankyně STAN Věra Kovářová vytkla premiérovi, že si neoprávněně přisvojuje zásluhy mimo jiné za dotace, o nichž rozhodovat nemůže. "Víme, jak tito jájínkové dopadají," dodala.

Loading...
Vstupte do diskuze (73)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Eurovolby 2019 a peníze? ANO ztratí nejvíc, "pakatel" 20 milionů. Vydělají…

27.05.2019 03:39 Ze sněmovních stran na letošních volbách do Evropského parlamentu vydělají patrně jen Piráti a…

Eurovolby 2019: Babiš bude zklamaný. A ČSSD? Totální debakl, hodnotí…

27.05.2019 03:24 Výsledky voleb do Evropského parlamentu v Česku nejsou překvapivé, pro vládní ČSSD jsou ale…

Poc nedoporučí ČSSD, aby podpořila na eurokomisaře Jourovou

27.05.2019 01:25 Aktualizováno Končící europoslanec ČSSD Pavel Poc rozhodně nedoporučí vedení své strany, aby ve vládě podpořilo…

Babiš ocenil výsledek ANO, všechny ostatní obvinil ze lži

27.05.2019 01:25 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) označil na dnešní tiskové konferenci vítězství ANO ve volbách do…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama