Babiš navrhne Benešovou na ministryni. Zemanova poradkyně proslula výrokem o justiční mafii

Odcházejícího ministra spravedlnosti Jana Kněžínka (za ANO) nahradí současná poradkyně prezidenta Miloše Zemana pro justici Marie Benešová. Hrad uvedl, že ji jmenuje 30. dubna. Premiér Andrej Babiš (ANO), který bývalou nejvyšší státní zástupkyni nominoval, v tiskové zprávě napsal, že Benešová má předpoklady pokračovat ve stabilizaci justičního prostředí, v potírání korupce a klientelismu a v omezování působení exekuční mafie.

Marie Benešová
doporučujeme

"Paní Benešová je známá svým dlouholetým bojem proti korupci a nekalým praktikám, proslula i výrokem o justiční mafii. (...) Díky svým dlouholetým zkušenostem má velmi dobré předpoklady být úspěšnou ministryní," napsal Babiš.

Ministr Kněžínek oznámil svou rezignaci dnes. Premiérovi o ní řekl v pondělí, uvedl. Totéž sdělil i Babiš. "Jeho působení v tomto resortu bylo dohodnuto od začátku jako dočasné, proto pro mne jeho rozhodnutí nebylo překvapením," komentoval premiér Kněžínkův krok.

Kněžínek se zařadí zpět na svou předchozí pozici na úřadu vlády, což je odborný náměstek pro řízení Sekce Legislativní rady vlády. "Tato pozice nebyla obsazena právě proto, že se celou dobu počítalo, že se na ni pan Kněžínek po svém angažmá na ministerstvu spravedlnosti vrátí," sdělil Babiš.

Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček na twitteru informoval, že Zeman Benešovou jmenuje v úterý 30. dubna na Hradě společně s novým ministrem průmyslu Karlem Havlíčkem a ministrem dopravy Vladimírem Kremlíkem.

Benešová už ministerstvo spravedlnosti v minulosti vedla, a to jako členka úřednické vlády Jiřího Rusnoka od července 2013 do ledna 2014. Byla také poslankyní za ČSSD a místopředsedkyní strany. V minulosti na sebe výrazně upozornila, když označila svou nástupkyni na postu nejvyšší státní zástupkyně Renatu Veseckou a další představitele justice za mafii.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pompeo bude mít projev v Senátu ČR, má se debatovat o Rusku či hybridních…

08.08.2020 16:00 Senátoři by se měli ve středu při debatě s americkým ministrem zahraničí Mikem Pompeem zabývat…

Zemřel bývalý senátor Tomáš Grulich (†69)

08.08.2020 15:42 Ve věku 69 let zemřel bývalý senátor za Prahu 12 Tomáš Grulich (ODS). Na facebooku to dnes napsal…

Pirátům radí bývalý detektiv. Policie ho propustila kvůli spolupráci s nimi

08.08.2020 13:30 Někdejší detektiv Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jan Šmíd, jehož propustili…

Kdo má pravdu? Schillerová a ekonomové interpretují vládní pomoc různě

08.08.2020 11:07 Šéfka státní kasy Alena Schillerová (ANO) umístila na svůj twitterový účet tabulku porovnávající,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama