Vláda po Velikonocích nezasedne? Rozlučka s padlými ministry má být až 29. dubna

Kvůli velikonočním svátkům nezasedne v pondělí vláda, nejbližší jednání kabinetu by se tak mělo uskutečnit 29. dubna. Ve Strakově akademii při té příležitosti zřejmě dostanou poslední možnost se rozloučit ministr dopravy Dan Ťok, ministryně průmyslu Marta Nováková a ministr spravedlnosti Jan Kněžínek (všichni za ANO), jejichž nástupce se chystá prezident Miloš Zeman jmenovat o den později na Pražském hradě.

Vláda ČR
doporučujeme

Vzhledem k Velikonočnímu pondělí se příští týden nemůže jednání kabinetu uskutečnit v obvyklém pondělním odpoledním termínu, předseda vlády Andrej Babiš (ANO) proto svolal zasedání až na následující pondělí.

Úřady dostaly možnost předkládat materiály pro jednání do tohoto úterý odpoledne. Nelze vyloučit, že se vláda přece jen sejde, pokud by se objevily relevantní důvody.

Babiš navrhl odvolání Ťoka a Novákové prezidentovi před týdnem a tento týden ve čtvrtek pak oznámil demisi Kněžínek. Jejich nástupci mají být jmenováni den po posledním dubnovém jednání vlády.

Ministerstvo průmyslu a obchodu povede dosavadní místopředseda vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace Karel Havlíček, ministerstvo dopravy náměstek Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Vladimír Kremlík a ministerstvo spravedlnosti poradkyně prezidenta pro justici Marie Benešová. Zeman se se všemi adepty na ministerské posty tento týden sešel a hovořil s nimi o jejich prioritách.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kauzu Babišova střetu zájmů převzal evropský žalobce

12.06.2021 21:01 Aktualizováno Nově fungující Úřad evropského veřejného žalobce (EPPO) převzal kauzu střetu zájmů premiéra Andreje…

Vláda zřejmě odmítne návrh zmrazit platy ústavních činitelů

12.06.2021 14:22 Návrh premiéra Andreje Babiše (ANO) zmrazit platy ústavních činitelů včetně soudců pro příští rok…

Babiš se odmítl omluvit Pirátům, kteří jej k tomu vyzvali v předžalobní…

12.06.2021 11:45 Premiér Andrej Babiš (ANO) se odmítl omluvit Pirátům, kteří jej k tomu minulý týden vyzvali v…

Pražský hrad bude před summitem NATO nasvícen modrou barvou

11.06.2021 17:12 Pražský hrad bude v neděli, v předvečer konání summitu NATO, nasvícen modrou barvou symbolizující…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama