Vláda po Velikonocích nezasedne? Rozlučka s padlými ministry má být až 29. dubna

Kvůli velikonočním svátkům nezasedne v pondělí vláda, nejbližší jednání kabinetu by se tak mělo uskutečnit 29. dubna. Ve Strakově akademii při té příležitosti zřejmě dostanou poslední možnost se rozloučit ministr dopravy Dan Ťok, ministryně průmyslu Marta Nováková a ministr spravedlnosti Jan Kněžínek (všichni za ANO), jejichž nástupce se chystá prezident Miloš Zeman jmenovat o den později na Pražském hradě.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Vláda ČR
doporučujeme

Vzhledem k Velikonočnímu pondělí se příští týden nemůže jednání kabinetu uskutečnit v obvyklém pondělním odpoledním termínu, předseda vlády Andrej Babiš (ANO) proto svolal zasedání až na následující pondělí.

Úřady dostaly možnost předkládat materiály pro jednání do tohoto úterý odpoledne. Nelze vyloučit, že se vláda přece jen sejde, pokud by se objevily relevantní důvody.

Babiš navrhl odvolání Ťoka a Novákové prezidentovi před týdnem a tento týden ve čtvrtek pak oznámil demisi Kněžínek. Jejich nástupci mají být jmenováni den po posledním dubnovém jednání vlády.

Ministerstvo průmyslu a obchodu povede dosavadní místopředseda vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace Karel Havlíček, ministerstvo dopravy náměstek Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Vladimír Kremlík a ministerstvo spravedlnosti poradkyně prezidenta pro justici Marie Benešová. Zeman se se všemi adepty na ministerské posty tento týden sešel a hovořil s nimi o jejich prioritách.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Důchodci dostanou 900, poslanci 8 tisíc. Platy jim vzrostou na 90 tisíc

08.12.2019 22:40 Aktualizováno Vrcholným politikům vzrostou příští rok platy zhruba o desetinu. Jejich růst bude o více než…

U Moravce v ČT se řešil Babiš. Vydá ho Sněmovna k dalšímu stíhání?

08.12.2019 17:17 O opětovné vydání premiéra Andreje Babiše (ANO) k stíhání v kauze Čapí hnízdo by Sněmovnu mohl…

Nový zákon má přimět firmy, aby výrobky šly opravit

08.12.2019 16:14 Nižší poplatky odváděné za zpětný odběr elektroodpadu a recyklaci by mohly mít ty firmy, jejichž…

Trikolóra by se dostala do Sněmovny. ANO a Piráti klesají

08.12.2019 15:13 Hnutí Trikolóra se podle listopadového volebního modelu agentury Kantar CZ poprvé dostalo nad…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama