Topolánek zuří kvůli Babišovi: To je drsná manifestace politické moci na ose Agrofert - Hrad

Bývalý předseda ODS a někdejší šéf vlády Mirek Topolánek se velmi ostře pustil do premiéra Andreje Babiše. Důvodem je situace kolem Čapího hnízda a výměny v čele rezortu spravedlnosti.

Mirek Topolánek
doporučujeme

Babiš tvrdí, že celá věc kolem Čapího hnízda a případné obžaloby je organizovaný komplot. Tomu se ale Topolánek pořádně vysmál. „Vážně? V tom případě si veřejnost zaslouží vědět, kdo a proč ten komplot zorganizoval. Jinak jsou to zase jen kecy, kecy, kecy. Já za tím vidím trio Faltýnek, Randák a Ištván. Jinak zbude zase jen Kalúsek...“ rýpnul si do premiéra.

Když pak bylo oznámeno, že ministr spravedlnosti Jan Kněžínek ve své funkci končí, okomentoval to Topolánek slovy: „Poslední bitva vzplála, dejme se na pochod...“. Kněžínka označil za rytíře smutné postavy. „Věty o tom, jak dlouho rezignaci zvažoval, jak nikdy nechtěl politickou kariéru, jsou trapně nadbytečné. Celá výměna je drsná manifestace politické moci na ose Agrofert - Hrad a je a bude účinná,“ myslí si.

Rýpnul si také do vicepremiéra Jana Hamáčka, který se nechal slyšet, že pokud nová ministryně spravedlnosti Marie Benešová vymění státní zástupce, bude to na debatu o koalici. „Myslím, že @jhamacek to čte špatně. Pokud selže státní zástupce Šaroch, půjde Čapák k Městskému soudu v Praze. Odvolání k Vrchnímu soudu tamtéž. Vávrovi i Burešovi končí mandát. A kdopak navrhuje nástupce? No, schválně?“ naznačuje další vývoj někdejší premiér.

Topolánek se netají tím, že je ze současné situace zklamán. „Každý z demokratických politiků po listopadu 89 alespoň jednou vyřkl větu "patříme na západ". H*vno. Jak jsme se mýlili a jak směšní jsme téhle partě estébáků a komoušů, čekající a tvořící svou novou příležitost, museli připadat,“ posteskl si.

Tím ale neskončil. „Těm z vás, kdo mi i 9 let po konci v politice přičítají k dobru Babiše: jestli je to vaše kocovina z vlastního voličského omylu, tak do mě. Jestli ho hodláte volit i nadále, tak si trhněte a jděte diskutovat k němu. Prosím!“ vzkázal svým kritikům Topolánek.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cenu pro osobnost, která výrazně přispěla ke svobodě a demokracii, dostane…

14.06.2021 16:30 Česká a slovenská transatlantická cena pro osobnost, která výrazně přispěla ke svobodě a demokracii…

Ministerstvo chce omezit podíl agenturních pracovníků ve firmách

14.06.2021 14:58 Ministerstvo práce se chystá předložit návrh novely o zaměstnanosti, podle které by agenturní…

ČSSD podpoří zmrazení platů ústavních činitelů, dál kritizuje změnu výpočtu

14.06.2021 14:02 Vládní ČSSD podporuje zmrazení platů ústavních činitelů pro příští rok, jak jej navrhuje v…

Pražský magistrát propustí zhruba sedm procent zaměstnanců, kolem 160 lidí

14.06.2021 11:57 Pražský magistrát propustí do konce letošního roku sedm procent z celkem asi 2300 zaměstnanců, tedy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama