Majerová Zahradníková je zamilovaná do Klause ml.? Slova Fialy vyvolala bouři, poslankyně mu poslala vzkaz

V ODS to dál vše kvůli chování Zuzany Majerové Zahradníkové a slovům předsedy strany Petra Fialy. Ozval se i bývalý vysoce postavený občanský demokrat Petr Tluchoř.

Přidejte svůj názor 124 komentářů

Zuzana Majerová Zahradníková (ODS)
doporučujeme

Zuzana Majerová Zahradníková se vzbouřila proti ODS a nehlasovala o odvolání Václava Klause mladšího z čela školského výboru. Následně oznámil, že odchází z poslaneckého klubu občanských demokratů. Předseda strany Petr Fiala se do ní tvrdě pustil, ona si to ale nenechala líbit.

„Já si to tak úplně nedokážu vysvětlit, snad jenom tím, že paní poslankyně, to mě tak napadá, může být do Václava Klause zamilovaná, nebo něco takového,“ reagoval šéf ODS Petr Fiala na to, že Majerová Zahradníková podpořila Klause mladšího, kterého ODS vyhodila.

Jeho slova vyvolala pořádný poprask. Sama poslankyně je označila za trapný pokus o vtip. „Ano, jsem zamilovaná. Do svých dětí a 19 let do svého muže,“ vzkázala později Fialovi prostřednictvím sociálních sítí.

Ani někdejší předseda poslaneckého klubu ODS Petr Tluchoř slova Fialy za vtipná nepokládá – ba naopak. „Vyzývám šéfa ODS, aby se omluvil za výroky o Zuzaně..“ vzkázal Fialovi bývalý poslanec, který se ve vysoké politice už několik let nepohybuje.

V té souvislosti připomněl, že Fiala také vyzval jednoho ze stranických kolegů k omluvě. Asi před rokem člen nymburské oblastní rady ODS a ředitel zoologické zahrady ve středočeských Chlebech René Franěk komentoval svatbu britského prince Harryho s americkou herečkou Meghan Markleovou slovy "následník si bere cikánku".

Loading...
Vstupte do diskuze (124)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předseda lidovců Výborný čeká, že k volbám přijde 20 procent lidí

24.05.2019 19:34 Předseda lidovců Marek Výborný očekává účast ve volbách do Evropského parlamentu kolem 20 procent.…

OBRAZEM: Evropské volby 2019. Politici odvolili, veřejnost se k urnám…

24.05.2019 18:53 V Česku dnes ve 14:00 začaly v pořadí čtvrté volby do Evropského parlamentu. V prvních hodinách po…

Jiří Pospíšil: Eurovolby mají politický i symbolický význam

24.05.2019 18:50 Aktualizováno Volby do Evropského parlamentu mají podle lídra společné kandidátky TOP 09, STAN a dalších uskupení…

Zahradil má velké plány: Doufá, že ODS získá čtyři europoslance místo dvou

24.05.2019 18:49 Aktualizováno Lídr občanských demokratů pro evropské volby Jan Zahradil očekává, že ODS letos zdvojnásobí počet…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama