Majerová Zahradníková je zamilovaná do Klause ml.? Slova Fialy vyvolala bouři, poslankyně mu poslala vzkaz

V ODS to dál vše kvůli chování Zuzany Majerové Zahradníkové a slovům předsedy strany Petra Fialy. Ozval se i bývalý vysoce postavený občanský demokrat Petr Tluchoř.

Přidejte svůj názor 124 komentářů

Zuzana Majerová Zahradníková (ODS)
doporučujeme

Zuzana Majerová Zahradníková se vzbouřila proti ODS a nehlasovala o odvolání Václava Klause mladšího z čela školského výboru. Následně oznámil, že odchází z poslaneckého klubu občanských demokratů. Předseda strany Petr Fiala se do ní tvrdě pustil, ona si to ale nenechala líbit.

„Já si to tak úplně nedokážu vysvětlit, snad jenom tím, že paní poslankyně, to mě tak napadá, může být do Václava Klause zamilovaná, nebo něco takového,“ reagoval šéf ODS Petr Fiala na to, že Majerová Zahradníková podpořila Klause mladšího, kterého ODS vyhodila.

Jeho slova vyvolala pořádný poprask. Sama poslankyně je označila za trapný pokus o vtip. „Ano, jsem zamilovaná. Do svých dětí a 19 let do svého muže,“ vzkázala později Fialovi prostřednictvím sociálních sítí.

Ani někdejší předseda poslaneckého klubu ODS Petr Tluchoř slova Fialy za vtipná nepokládá – ba naopak. „Vyzývám šéfa ODS, aby se omluvil za výroky o Zuzaně..“ vzkázal Fialovi bývalý poslanec, který se ve vysoké politice už několik let nepohybuje.

V té souvislosti připomněl, že Fiala také vyzval jednoho ze stranických kolegů k omluvě. Asi před rokem člen nymburské oblastní rady ODS a ředitel zoologické zahrady ve středočeských Chlebech René Franěk komentoval svatbu britského prince Harryho s americkou herečkou Meghan Markleovou slovy "následník si bere cikánku".

Loading...
Vstupte do diskuze (124)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Filip se Zemanem probírali Petříčkova slova o Izraeli

26.05.2020 21:29 Předseda komunistů Vojtěch Filip dnes s prezidentem Milošem Zemanem jednal o zahraniční politice,…

Zeman jednal se šéfem tajné služby ÚZSI Šimandlem či šéfem KSČM

26.05.2020 18:10 Prezident Miloš Zeman se dnes na Pražském hradě setkal s ředitelem Úřadu pro zahraniční styky a…

Spor o kompenzační bonus: MMR připraví způsob, jak nahradit obcím výpadek…

26.05.2020 17:06 Aktualizováno Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) připraví mechanismus, jehož prostřednictvím bude kompenzovat…

Papalášství Středočeského kraje? Trestní oznámení kvůli rouškám pobouřilo…

26.05.2020 16:53 Předseda středočeské ČSSD Robin Povšík se distancoval od trestního oznámení, které Středočeský kraj…

Související:

Právě se děje

Další zprávy