Ufňukánek roku, plky, lži, dezinformace. Mezi českými europoslanci se rozhořela drsná válka

Před Evropskými volbami se přiostřuje rétorika těch, kteří by se rádi do Evropského parlamentu probojovali. Přes sociální sítě si velmi kritické vzkazy posílají mimo jiné stávající europoslanci Pavel Telička a Tomáš Zdechovský.

Přidejte svůj názor 30 komentářů

Pavel Telička
doporučujeme

Volby do Evropského parlamentu se blíží, už za zhruba měsíc si lidé napříč EU zvolí své europoslance. Kampaň je tak v plném proudu a nechybí ani osobní útoky. Do slovní přestřelky se dostali i dva současní čeští europoslanci, kteří by své posty rády obhájili.

„Dostávám písemné dotazy, proč nereaguji na zřejmé lži a předvolební PR laděné politické plky českého europoslance, označeného elfy za šiřitele dezinformací. No, právě proto, že člověka záměrně lhoucího nebo jen zcela nekompetentního nebudu zviditelňovat,“ vzkázal europoslanec a zakladatel hnutí Hlas Pavel Telička.

Ve svém tweetu nezmínil nikoho konkrétního, takže se diskutující dohadovali, koho má vlastně na mysli. Dotyčný politik se nakonec ozval sám – a Teličkovi poslal hodně ostrý vzkaz.

„Titul “Ufňukánek roku” získává pan Pavel. Poté, co najednou na twitteru kritizoval Babiše, jsem mu taktně připomněl, že za něj kandidoval a opakovaně Babiše v Evropském parlamentu do nedávna i hájil. Díky němu se stal i místopředsedou EP...a reakci si můžete přečíst. Milý Pavle, ach ta paměť. Tímto mu posíláme klíčenku a písničku od Mira Žbirky a Marthy: Čo bolí, to prebolí,“ rýpnul si do Teličky lidovec Tomáš Zdechovský.

Loading...
Vstupte do diskuze (30)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Eurovolby 2019 ONLINE: V Česku začal druhý den voleb. Hlasují i Lotyši,…

25.05.2019 08:05 Aktualizováno V Česku dnes ráno začal druhý den voleb do Evropského parlamentu. Lidé v nich mají poslední možnost…

První den voleb skončil. Účast je zřejmě malá

24.05.2019 22:15 Aktualizováno V Česku dnes k volbám do Evropského parlamentu přišlo v jejich první den někde i přes 20 procent…

Předseda lidovců Výborný čeká, že k volbám přijde 20 procent lidí

24.05.2019 19:34 Předseda lidovců Marek Výborný očekává účast ve volbách do Evropského parlamentu kolem 20 procent.…

OBRAZEM: Evropské volby 2019. Politici odvolili, veřejnost se k urnám…

24.05.2019 18:53 V Česku dnes ve 14:00 začaly v pořadí čtvrté volby do Evropského parlamentu. V prvních hodinách po…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama