Hrušínský opět v ráži: Země se zmocnili Zeman a trestně stíhaný agent StB Babiš, Češi se brání gangsterům

Herec Jan Hrušínský sice podstoupil před pár dny v nemocnici v pražském IKEMu operaci srdce, na sociálních sítích je už ale zase aktivní. Zveřejnil velmi kritický příspěvek týkající se české politiky a toho, jak si z ní Češi utahují.

Přidejte svůj názor 248 komentářů

Jan Hrušínský představuje obálku knihy o Divadle Na Jezerce
doporučujeme

„Všimněte si zajímavé věci. Kdykoliv je náš národ ohrožen, zrazován nebo napaden, brání se lidé humorem. Bylo tomu tak v době Protektorátu, v padesátých letech, po srpnové okupaci v roce 1968 - a je tomu tak znovu i dnes,“ zamýšlí se nad současnou politickou situací Hrušínský.

Zveřejnil také několik koláží a obrázků, které parodují současnou situaci v Česku. „Třicet let od listopadu 1989. Od chvíle, kdy se země zmocnili Zeman a trestně stíhaný agent StB Babiš. Tady je další dávka lidového humoru, kterým se Češi brání gangsterům, současným náckům i komunistům. Tak ať nám ten smích nezhořkne,“ vzkazuje Čechům herec, který patří k hlasitým kritikům prezidenta i premiéra. 

Jeden z obrázků reaguje na změnu ve vedení Národní galerie Jiřího Fajta. Pod nápisem Národní galerie jsou doplněna slova „čerstvé pečivo“. Jde o narážku na fakt, že instituci povede Ivan Morávek, který čtyři roky šéfoval slovenskému Penamu.

Na jedné z dalších koláží je Marie Benešová, která má na postu již brzy vystřídat ministra spravedlnosti Jana Kněžínka. „Vypusťte Krakena,“ hlásá na koláři mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček. Na dalších vtipech vystupují i Václav Klaus, jeho žena Livie i syn Václav Klaus mladší, Dan Ťok nebo Marta Nováková.

Loading...
Vstupte do diskuze (248)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Volby nejsou podle Babišových představ, Hamáček nenašel politické dno,…

27.05.2019 09:54 Výsledky voleb do Evropského parlamentu (EP) neukázaly velké posuny v názorech Čechů, nuance ale…

Eurovolby 2019 a peníze? ANO ztratí nejvíc, "pakatel" 20 milionů. Vydělají…

27.05.2019 03:39 Ze sněmovních stran na letošních volbách do Evropského parlamentu vydělají patrně jen Piráti a…

Eurovolby 2019: Babiš bude zklamaný. A ČSSD? Totální debakl, hodnotí…

27.05.2019 03:24 Výsledky voleb do Evropského parlamentu v Česku nejsou překvapivé, pro vládní ČSSD jsou ale…

Poc nedoporučí ČSSD, aby podpořila na eurokomisaře Jourovou

27.05.2019 01:25 Aktualizováno Končící europoslanec ČSSD Pavel Poc rozhodně nedoporučí vedení své strany, aby ve vládě podpořilo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama