Poslance Feriho na Moravě zbili dva muži. Skončil v péči lékařů

Velmi nepříjemnou dohru má velikonoční návštěva poslance TOP 09 Dominika Feriho na Moravě. Politik uvedl, že ho napadli dva muži, jejíchž fotografie zveřejnil na sociálních sítích. Kvůli zranění skončil v péči lékařů.

Přidejte svůj názor 211 komentářů

Feri, Dominik (TOP 09)
doporučujeme

Poslanec Dominik Feri prožil hodně nepříjemnou sváteční neděli. „Jel jsem na Moravu a nějací dva pánové se jali pěstí. Hele, můžeme spolu politicky nesouhlasit, ale fyzicky se nenapadáme. Snažil jsem se jim to vysvětlit, ale co se dá dělat,“ uvedl na sociálních sítích politik.

Zveřejnil také fotky, na kterých ukázal šrámy, které při napadení utržil. „Ach jo,“ posteskl si Feri nad fotkou, kde má zuby od krve. I když nejprve psal, že „je OK“, nakonec skončil v péči zdravotníků. Na místě zasahovala i Policie ČR 

„Jedu do Hradiště, saniťáci si to nenechali vymluvit. Dostal jsem pár ran do hlavy a není mi nejlíp, tak pro jistotu,“ upřesnil Feri.

Politik se netají tím, že se po incidentu necítí právě nejlépe. „Mně je to vlastně blbý vůči všem – policistům i saniťákům. Vždyť jsou svátky. Jel jsem sem (už počtvrtý) na Velikonoce a zkazí to nějací borci, kteří prý říkali něco o negrech,“ vysvětloval okolnosti napadení.

Později Feri doplnil, že mu v nemocnici zašili řeznou ránu na zádech. „Jsem asi v pohodě. Snad mě brzo pustěj. Tak hezké svátky bez sváru,“ dodal poslanec.

Útok na Feriho odsoudil například předseda ODS Petr Fiala. „Jakékoli fyzické násilí kvůli politickým názorům je zcela nepřijatelné. Napadení @DominikFeri je odsouzeníhodné a ubohé. Panu poslanci přeji, ať je brzy zdravotně v pořádku,“ vzkázal politik, který pochází z Brna.

„'Prý řvali něco o negrech...' Další rasový útok na našem území. Ani tentokrát to ale nebudou islamisté, ale 'skutečně slušní Češi'. Doufám, že budou přísně potrestáni,“ komentoval incident předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek.

„Poslanec Feri (TOP09) napadnut v moravských Boršicích. Podobné násilí je fakt dementní...“ myslí si poslanec KSČM Jiří Dolejš.

„Rozdílné názory se nesmí řešit pěstmi. Kolegovi přeji rychlé uzdravení a doufám, že vše bude rychle vyšetřeno a viníci potrestáni," vzkázal předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček.

„‪Osobně odsuzuji napadení kolegy Dominika Feriho a jeho přátel a přeji jim brzké uzdravení!“ vzkázal zraněnému poslanci europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

Loading...
Vstupte do diskuze (211)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Filip se Zemanem probírali Petříčkova slova o Izraeli

26.05.2020 21:29 Předseda komunistů Vojtěch Filip dnes s prezidentem Milošem Zemanem jednal o zahraniční politice,…

Zeman jednal se šéfem tajné služby ÚZSI Šimandlem či šéfem KSČM

26.05.2020 18:10 Prezident Miloš Zeman se dnes na Pražském hradě setkal s ředitelem Úřadu pro zahraniční styky a…

Spor o kompenzační bonus: MMR připraví způsob, jak nahradit obcím výpadek…

26.05.2020 17:06 Aktualizováno Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) připraví mechanismus, jehož prostřednictvím bude kompenzovat…

Papalášství Středočeského kraje? Trestní oznámení kvůli rouškám pobouřilo…

26.05.2020 16:53 Předseda středočeské ČSSD Robin Povšík se distancoval od trestního oznámení, které Středočeský kraj…

Související:

Právě se děje

Další zprávy