Dohra útoku na Feriho: Ozval se Klaus mladší i Ovčáček. A Kalousek se pořádně naštval

Útok dvou mužů na poslance TOP 09 Dominika Feriho vyvolal ostré reakce ze strany politiků. Většina z nich jej tvrdě odsoudila. Ozval se i Václav Klaus mladší nebo Jiří Ovčáček.

Feri, Dominik (TOP 09)
doporučujeme

Většina politiků napříč stranami útok na mladého poslance tvrdě odsoudila. Stranického kolegy se zastali i Miroslav Kalousek, Markéta Pekarová Adamové či Jiří Pospíšil. Ozvali se ale i ti, kteří jinak Dominika Feriho spíše kritizují.

„Poslanec Feri mě několikrát tvrdě inzultoval na sociálních sítích (většinou když jsem nepodal moc dobrý výkon v nějakém rozhovoru nebo tak), často spolu nesouhlasíme. Ale dnes byla dotčena jeho základní občanská práva. "Je suis Dominik Feri" a přeji brzké uzdravení!“ vzkázal prostřednictvím sociálních sítí poslanec Václav Klaus mladší.

A ozval se i mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček. „Dominikovi Ferimu jsem před několika roky moc rád přispěl do knihy. Teď mu přeji, aby se nenechal zastrašit agresivními hlupáky,“ uvedl v reakci na útok Ovčáček.

Mluvčí ale zároveň retweetoval status, ve kterém se se píše: „TOP Paradoxy. Kalousek se rozhořčuje že zfackovali Feriho. Ale když on mlátil děcko, které mu do oči řeklo svůj názor, tak to bylo v oukeji.“

Kvůli podobným příspěvkům se ozval i Kalousek. „Všem “veleduchům”, kteří dávají rovnítko mezi dnešním útokem na @DominikFeri a mými fackami před 7 lety: Já reagoval na verbální útok a výhrůžku pověšením výchovnými fackami jednoho jednomu. Feriho napadli bezdůvodně dva, s nožem a s rasistickým pokřikem. Nestydíte se?“ podivuje se předseda poslaneckého klubu TOP 09.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cenu pro osobnost, která výrazně přispěla ke svobodě a demokracii, dostane…

14.06.2021 16:30 Česká a slovenská transatlantická cena pro osobnost, která výrazně přispěla ke svobodě a demokracii…

Ministerstvo chce omezit podíl agenturních pracovníků ve firmách

14.06.2021 14:58 Ministerstvo práce se chystá předložit návrh novely o zaměstnanosti, podle které by agenturní…

ČSSD podpoří zmrazení platů ústavních činitelů, dál kritizuje změnu výpočtu

14.06.2021 14:02 Vládní ČSSD podporuje zmrazení platů ústavních činitelů pro příští rok, jak jej navrhuje v…

Pražský magistrát propustí zhruba sedm procent zaměstnanců, kolem 160 lidí

14.06.2021 11:57 Pražský magistrát propustí do konce letošního roku sedm procent z celkem asi 2300 zaměstnanců, tedy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama