Psychopat Wagenknecht? Senátor vrátil Babišovi úder

Lukáš Wagenknecht, auditor a současný senátor za Piráty, se tvrdě pustil do premiéra Andreje Babiše (ANO). Ten o svém někdejším náměstkovi řekl, že je psychopat.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Wagenknecht, Lukáš
doporučujeme

Senátor Wagenknecht žádá kvůli dotacím pro Agrofert kontrolu voleb. Obrátil se proto na Organizaci pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) a Radu Evropy. Rozhodl se tak kvůli tomu, že Evropská komise zatím nezveřejnila výsledky auditu souvisejícího s údajným střetem zájmů premiéra a dotací pro Agrofert.

„Je normální, aby Evropská komise platila prostřednictvím dotací politiky členských států, kteří mají vliv na kandidátky do EU voleb? Doufám, že nám dá OBSE a Rada Evropy jasné vyjádření co nejdříve,“ uvedl před pár dny Wagenknecht. Babiš jej v reakci na zprávu označil za psychopata.

Senátor zvolený za Piráty a někdejší Babišův 1. náměstkem pro oblast finančního řízení a auditu mu ale úder brzy vrátil. Využil k tomu prohlášení Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ), který při prověrce zjistil, že Generální finanční ředitelství (GFŘ) při provozu, podpoře i rozšiřování Automatizovaného daňového informačního systému (IS ADIS) porušilo rozpočtovou kázeň za 428 milionů korun.

„NKÚ po několika letech potvrdilo protiprávní postup pana Babiše při zadání zakázky na EET za 420 mil. Připomínám své odmítnutí podepsat se pod zakázku z ruky na studii EET pro přátele Babiše z Petrimexu, což mu nejspíš připadá jako postup psychopata,“ rýpnul si do premiéra a někdejšího ministra financí senátor.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie vtrhla do sídla Středočeského kraje, jde po podezřelých smlouvách

25.06.2019 15:15 Aktualizováno Detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu od dnešního rána zasahují na…

Lobista Horáček je Tonda Blaník v realitě, upozorňuje komentátor

25.06.2019 14:51 V kauze shánění kompromitujících materiálů na politickou konkurenci Andreje Babiše (ANO) z dob, kdy…

Zeman dorazil na "svou" Vysočinu. Pustil se do demonstrantů proti Babišovi

25.06.2019 14:14 Aktualizováno Účastníci demonstrací proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO) podle prezidenta Miloše Zemana…

Čtou jen slevové letáky a titulky, pustil se do voličů ANO známý režisér

25.06.2019 14:10 Aktualizováno Režisér, producent a komentátor deníku Reflex rozebral slavný výrok premiéra Babiše o řízení státu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama