Šašek Hašek, šašek Babiš. Kalousek se naštval kvůli zdanění restitucí, Hašek mu to ale spočítal

Poslanci definitivně přehlasovali Senát a rozhodli, že církve mají od příštího roku platit daň z peněžitých náhrad, které dostávají od státu za majetek nevydaný v restitucích. Hlasování předcházela velmi vyhrocená debata, do které se zapojil mimo jiné předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek.

Přidejte svůj názor 84 komentářů

Sjezd ČSSD (18.2.2018): Michal Hašek
doporučujeme

Zastánci zdanění církevních restitucí argumentovali především tím, že byly předražené, to ale Kalousek důrazně odmítl. „Ležely na stole zcela konkrétní čísla a ležely tady na stole také zcela konkrétní lži. Za jednu z nejodpornějších lží, které kdy zazněly v téhle Sněmovně, pokládám tvrzení Ministerstva financí a předsedy vlády, že existuje analýza o tom, že církevní restituce jsou předražené.

Poslanec připomněl, že opozice chtěla zmíněnou analýzu vidět, jenže se jí nedočkala. „Nakonec jsme po několika týdnech marného dotazování zjistili z vyjádření pana premiéra, že neexistuje žádná analýza, o kterou by vláda své drzé tvrzení mohla opřít, že to opírají pouze o tvrzení pana někdejšího prvního místopředsedy ČSSD Michala Haška,“ připomněl Kalousek.

„My z nás, kteří víme, jaký šašek byl pan Hašek, jsme se totálně vyděsili, když jsme zjistili, o jaká a čí tvrzení může vláda České republiky opírat svá autoritativní vyjádření, co je nebo není předražené. O vyjádření pana Haška. Ta diskuze, která tady byla dvacet let předtím, veškeré audity Ernst&Young, Deloitte Touche, to nebylo vůbec důležité, pan Hašek něco řekl a ten šašek to po něm opakoval. Pardon, pan Hašek něco řekl a pan premiér to po něm opakoval. A půlka národa je přesvědčená, že to tak bylo. Není. Rozděluje to společnost a udržujete ji ve lži, dámy a pánové,“ varoval ve své řeči Kalousek.

Michal Hašek už ve Sněmovně nesedí a tak se proti Kalouskovým výrokům ohradil alespoň prostřednictvím sociálních sítí. „Tak si mne vzal dnes do úst při jednání o zdanění církevních restitucí Miroslav Kalousek. A nazval mne "šaškem Haškem". Byla doba, kdy jsem Miroslava Kalouska respektoval jako zdatného politického soupeře a protihráče,“ vzpomíná nejdelší jihomoravský hejtman.

S Kalouskem prý tehdy bojovali tvrdě, ale korektně. !I nějakou slivovici jsme vypili. Já jsem z vrcholové parlamentní politiky pryč už 5 let. Mirkovi Kalouskovi asi už zůstala jen ta slivovice a občasná rétorická cvičení, ve kterých však popírá i sám sebe z minulosti. Z někdejšího respektovaného soupeře už k mé velké lítosti zůstala jen karikatura kdysi nejschopnějšího pravicového politika v zemi, která žije ze své historie a mizící podstaty. Bohužel. O tom, jak vyjednával o vládě s Jiřím Paroubkem po volbách 2006 v mojí sněmovní kanceláři šéfa poslaneckého klubu ČSSD, tedy jeho slovy šaška Haška, zase někdy příště...“ rýpnul si Hašek.

Loading...
Vstupte do diskuze (84)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Eurovolby 2019 a peníze? ANO ztratí nejvíc, "pakatel" 20 milionů. Vydělají…

27.05.2019 03:39 Ze sněmovních stran na letošních volbách do Evropského parlamentu vydělají patrně jen Piráti a…

Eurovolby 2019: Babiš bude zklamaný. A ČSSD? Totální debakl, hodnotí…

27.05.2019 03:24 Výsledky voleb do Evropského parlamentu v Česku nejsou překvapivé, pro vládní ČSSD jsou ale…

Poc nedoporučí ČSSD, aby podpořila na eurokomisaře Jourovou

27.05.2019 01:25 Aktualizováno Končící europoslanec ČSSD Pavel Poc rozhodně nedoporučí vedení své strany, aby ve vládě podpořilo…

Babiš ocenil výsledek ANO, všechny ostatní obvinil ze lži

27.05.2019 01:25 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) označil na dnešní tiskové konferenci vítězství ANO ve volbách do…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama