SPD odstartuje kampaň do Bruselu na Václavském náměstí. Chystají se protesty

Pouhý měsíc před volbami do Evropského parlamentu, které jsou naplánovány na 24. a 25. května, odstartuje za účasti zahraničních politiků či kontroverzní kapely Ortel svou kampaň parlamentní hnutí Svoboda a přímá demokracie. Místem konání demonstrace bude Václavské náměstí, už nyní se však očekávají i protesty.

Tomio Okamura
doporučujeme

SPD odstartuje předvolební kampaň ve velkém stylu. Předseda hnutí Tomio Okamura přizval na demonstraci v horní části Václavského náměstí v Praze řadu významných zahraničních hostů. „Na demonstraci vystoupí se svými projevy lídři jednotlivých stran a hnutí, se kterými je hnutí SPD ve společné frakci ENF (Evropa národů a svobody),“ uvedla včera SPD v tiskové zprávě, kterou má server EuroZprávy.cz k dispozici.

Konkrétně půjde o předsedkyni francouzské Národní fronty Marine Le Penovou a předsedu nizozemské Strany pro svobodu (PVV) Geerta Wilderse. Zdravici z Itálie pak slíbil poslat i tamní ministr vnitra a předseda Ligy Severu Matteo Salvini.

img-responsive

Marine Le Pen na pražské konferenci protiimigračních stran (16. 12. 2017) | foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Hnutí SPD vyzývá své členy a příznivce k hojné účasti a láká je i na vystoupení kontroverzní kapely Ortel. „Chceme žít v Evropě, ale bez současné politiky multikulturalismu a likvidace národních států prosazovanou elitáři EU Junckerem, Tuskem, Macronem a Merkelovou,“ stojí v závěru tiskové zprávy.

„Bezpečnost všech návštěvníků bude ve spolupráci s Policií ČR plně zajištěna, aby nikdo nemohl narušovat klidný průběh naší akce,“ slíbil včera na Facebooku předseda SPD Tomio Okamura. Vzhledem k místu konání demonstrace se však dají očekávat jak spontánní, tak organizované projevy protestu s politikou hnutí.

Jednou z takových akci má být Hluková olympiáda, která vypukne už s půlhodinovým předstihem ve spodní části Václavského náměstí. Na sociální síti Facebook už projevilo zájem o účast na protestní akci více než 1500 lidí.

SPD v květnových volbách do Evropského parlamentu neobhajuje žádný mandát. Lídrem kandidátky hnutí je bývalý ministr zdravotnictví ve vládě Miloš Zemana Ivan David. Původně chtěl kandidovat i sám Tomio Okamura, nakonec si však celou věc rozmyslel, protože zjistil, že by mohl přijít o poslanecký mandát.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Premiér Babiš se má omluvit senátorovi Wagenknechtovi

13.06.2021 20:06 Premiér Andrej Babiš (ANO) se má omluvit senátorovi Lukáši Wagenknechtovi (za Piráty) za výroky, že…

Expremiér Fischer nechápe, že vláda plánuje větší schodek než v roce 2020

13.06.2021 14:19 Bývalý premiér a ministr financí Jan Fischer nechápe, že vláda plánuje pro příští rok větší deficit…

Zásah na úřadu vlády byl podle zákona, stojí si Šlachta i po letech za svým

13.06.2021 14:10 Policie postupovala před osmi lety při zásahu v úřadu vlády, po němž padl Nečasův kabinet, podle…

Spor o Babišův střet zájmů by měl rozhodnout Evropský soudní dvůr, tvrdí…

13.06.2021 12:32 Spor o střet zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) by měl podle vicepremiéra Karla Havlíčka (za ANO)…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama